Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Ten weekend upłynie z pewnością pod znakiem Industriady. Świętowanie będzie w tym roku tym bardziej huczne, bo to już 10. edycja tej popularnej imprezy. Jeśli ktoś ma ochotę na inną rozrywkę, to wybór jest duży. Poniżej nasze propozycje na dwa najbliższe dni.

SOBOTA 

Industriada

Sześć miejsca w Katowicach jest wpisanych do szlaku zabytków techniki. W Fabryce Porcelany, Walcowni, Galerii Szyb Wilson, na Nikiszowcu oraz Giszowcu nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Oprócz zwiedzania odbędą się huczne bale. Klimat balu będzie motywem przewodnim tegorocznej edycji, bo Industraida świętuje jubileusz, czyli dziesiątą edycję. Wszystkie wydarzenia zakończą się na terenie Muzeum Śląskiego. Tam wystawione zostanie wielkie widowisko „Indunauci”. Więcej o katowickich atrakcjach na święto zabytków techniki pisaliśmy TUTAJ.

Wyścig po zdrowie, Rynek

Objazdowa impreza organizatorów Tour de Pologne dotarła do Katowic. „Wyścig po Zdrowie” rozpoczął się w piątek. Można na nim znaleźć kilka stref tematycznych. Wśród nich m.in. mobilne muzeum TdP, które pokazuje bogatą historię polskiego kolarstwa. Eksponaty to na przykład cenne rowery, puchary, pamiątki, medale, plakaty i koszulki zwycięzców Tour de Pologne. Na Rynku chętni sprawdzą swoją kolarską formę, biorąc udział w mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścigu na trenażerach z interaktywną mapą wyścigu. Jest też strefa, w której każdy może skorzystać z bezpłatnych badań, w tym pomiaru ciśnienia, analizy składu ciała, badania poziomu cukru czy cholesterolu. Na osoby, które przyjadą na swoich rowerach, czeka bezpłatny serwis. Impreza potrwa od 10.00 do 19.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

PupiLove Targi, BWA Katowice

Wydarzenie dla właścicieli oraz miłośników psów i kotów. W Galerii BWA pojawią się stoiska wielu małych, często rodzinnych firm i manufaktur, które tworzą z pasją m. in. przepiękne smycze, szelki i obroże, maty samochodowe, posłania, ubranka i kocyki, karmy, smakołyki i kosmetyki, bandanki i zabawki oraz inne akcesoria dla psów, kotów i ich właścicieli. W trakcie wydarzenia będzie też można pomóc zwierzętom, bo na targi przyjadą wolontariusze SosnoŚląskich Kotów do Adopcji. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Targi rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do 18.00. Więcej TUTAJ.

Potańcówki na rynku w Katowicach

Na Rynek wracają potańcówki. Przez całe lato pod palmami będzie można włączyć się w lekcje i tańczyć z innymi. Pierwsza potańcówka odbędzie się wyjątkowo w niedzielę, a kolejne – co piątek. W weekend instruktorzy pokażą uniwersalny taniec na każdą okazję, czyli discofox. Inauguracja sezonu potańcówek o godz. 18.00. Zabawa potrwa do 22.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

ProfiAuto Show 

Samochodowe bungee, czyli zrzucony z 80 metrów samochód zawiśnie nad placem przed Spodkiem. Pojawią się profesjonalni drifterzy. Jeden z nich pokaże swoje umiejętności w 500-konnym BMW. Będzie też możliwość przejażdżki 9-konnymi gokartami na torze o powierzchni około 1500 m kw. Fani motoryzacji zobaczą rzadkie samochody, w tym McLaren 570GT. Wnętrze Spodka zamieni się z kolei na wielki warsztat samochodowy. Wśród atrakcji m.in. pierwszy idealny serwis przygotowany w technologii VR. To nie wszystko, bo co roku impreza przyciąga wystawców z całej Polski. Wśród 150 wystawców są zarówno producenci części motoryzacyjnych, akcesoriów oraz wyposażenia warsztatowego, jaki dealerzy samochodowi. 16. edycja ProfiAuto Show rozpocznie się o godz. 10.00 w sobotę i zakończy w niedzielę po południu. Bilety kosztują od 15 zł do 30 zł. Więcej informacji TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*