Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Targi architektury, designu i wystroju wnętrz, a poza tym wystawa najlepszych okładek płyt i pokazy podróżników.  Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń w Katowicach.

SOBOTA

Cover awArts 2018, Rondo Sztuki

Objazdowa wystawa najlepszych okładek albumów rozpocznie swoją tournée w Katowicach. Później odwiedzi jeszcze Warszawę, Kraków, Gdańsk i Wrocław. Spośród 242 zgłoszonych projektów wybranych zostało 30. Jury stanowili nie tylko eksperci, ale również internauci. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 19. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Wymiana ubrań, Strefa Centralna

Propozycja dla osób, które mają niepotrzebne rzeczy i chcą się ich pozbyć, ale przede wszystkim powymieniać z innymi. Przynieść można ubrania, z wyłączeniem bielizny i strojów kąpielowych, dodatki czy książki. Maksymalnie uczestnicy mogą wziąć ze sobą 20 rzeczy. Jeśli ktoś nie ma nic do oddania, to nie szkodzi. Zgodnie z zasadami, wystawiający mogą sprzedawać swoje „towary” za najwyżej 20 zł. Wymiana odbędzie się w godz. 16-19. Więcej o zasadach wydarzenia TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

4 Design Days, MCK i Spodek

Dwa dni z architekturą, wystrojem wnętrz i designem w Spodku i MCK. Goście dowiedzą się jak urządzić kuchnię, jakie kolory są najmodniejsze i co zrobić z niefunkcjonalną łazienką. Nie zabraknie znanych architektów oraz atrakcji dla najmłodszych. Więcej o 4DD pisaliśmy TUTAJ.

XVII Festiwal Slajdów Podróżniczych, kino Rialto i Radio Katowice

Himalaje na rowerze, autem elektrycznym przez Afrykę i motocyklem przez Indie. Historie niezwykłych podróży będzie można poznać podczas pokazów przygotowanych przez podróżników. Podczas dwóch ostatnich dni festiwalu, który trwał od początku tygodnia, słuchacze zostaną zabrani w podróż do egzotycznych i dalekich zakątków świata. Wstęp na pokazy w Rialto są płatne, a niedzielne spotkanie w studio koncertowym PR jest darmowe. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*