Reklama

Reklama

Miesięcznie odwiedza nas nawet ponad 400 000 unikalnych użytkowników *

To zapewne wystarczający powód, żeby się u nas reklamować. Ale jeśli ktoś ma wątpliwości, to poniższe argumenty powinny je rozwiać:

– jesteśmy NAJWIĘKSZYM portalem o Katowicach (pod względem publikowanych treści i liczby czytelników)

– jesteśmy najbardziej opiniotwórczym portalem o Katowicach (wystarczy zajrzeć do zakładki „Cytują nas”)

– jesteśmy GŁÓWNYM ŹRÓDŁEM INFORMACJI o tym co dzieje się w Katowicach (wystarczy zobaczyć na liczbę osób, które obserwują nas na Facebooku i Twitterze)

CZYTAJĄ NAS nie tylko mieszkańcy Katowic, ale również innych miast regionu oraz Warszawy, Wrocławia i Krakowa

– jako jedyni REGULARNIE PUBLIKUJEMY STATYSTYKI odwiedzalności portalu, bo mamy się czym pochwalić

– mamy NAJBARDZIEJ ANGAŻUJĄCE TREŚCI, o czym świadczy bardzo duża interakcja na naszym fanpage na Facebooku

– z każdym miesiącem czyta nas coraz więcej osób. W maju 2021 roku odnotowaliśmy rekordowe 410 000 unikalnych użytkowników i 785 000 odsłon. Wynik ten poprawiliśmy w październiku 2023 roku, kiedy mieliśmy 421 000 UU,

– oferujemy NAJSZERSZY na śląskim rynku wybór nośników reklamowych

– dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, jesteśmy w stanie PRECYZYJNIE zaplanować każdą kampanię reklamową: jej czas, miejsce, liczbę wyświetleń danego dnia itd.

W jaki sposób Twoja firma może zaistnieć w serwisie katowice24.info?

– oferujemy kilkanaście rozmiarów banerów reklamowych (szczegóły poniżej), które możemy zamieścić na stronie głównej, wszystkich podstronach oraz w samych tekstach

– w swojej ofercie mamy reklamy w tle strony (tapeta, screening)

– dajemy możliwość wyświetlania reklam wideo przed materiałami filmowymi

– umożliwiamy publikację artykułów sponsorowanych

– jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie sponsoringu, partnerstwa akcji czy organizowania konkursów, również w naszych kanałach w mediach społecznościowych

– jako jedyni na śląskim rynku oferujemy lokalnym firmom udział w programie lojalnościowym „Kliknij zniżkę”

Co możesz zyskać biorąc udział w programie „Kliknij zniżkę”?

– na swoje usługi lub produkty musisz zaoferować zniżkę w wysokości co najmniej 10%

– każdy czytelnik serwisu katowice24.info może być potencjalnym klientem Twojej firmy, bo ikona programu znajduje się na stronie głównej i wszystkich podstronach

– za niewielką opłatą logo Twojej firmy będzie przez miesiąc (co najmniej) wyeksponowane na podstronie programu

– każdy partner może liczyć na promocję w serwisie katowice24.info oraz na naszej stronie na Facebooku.

– jeśli Twoja promocyjna oferta zainteresuje potencjalnego klienta, wówczas pobierze on ze strony katowice24.info unikalny kod, z którym zgłosi się do Ciebie

– w każdym momencie możesz wycofać swoją ofertę z programu, jeśli uznasz, że osiągnąłeś już swój cel biznesowy

Zapraszamy do współpracy

O cennik i warunki zamieszczania reklam możesz też poprosić mailowo. Wyślij pytanie na adres [email protected].

Formy reklamy w serwisie katowice24.info:
Banery

Billboard – podstawowa forma reklamy graficznej umieszczona centralnie w górnej części strony głównej obok logo, emitowana na wszystkich podstronach. Może mieć formę statycznej grafiki lub animacji. Kliknięcie w baner powoduje przekierowanie na stronę internetową reklamodawcy lub prezentowanego produktu/usługi.

Wymiary: 728×80 pikseli, 728×90 lub 728×100, objętość: do 60 kb.

Banery reklamowe_1

Podwójny billboard – to duża reklama graficzna umieszczona centralnie w górnej części strony głównej portalu, pomiędzy menu głównym, a zawartością serwisu, emitowana na wszystkich podstronach. Ma dwa razy większą wysokość niż podstawowy billboard, dzięki czemu zwraca uwagę czytelnika. Po kliknięciu w baner, użytkownik zostanie przekierowany na stronę reklamodawcy lub prezentowanego produktu/usługi.

Wymiary: 750×200 pikseli, objętość: do 60 kB.

Potrójny billboard – drugi pod względem wielkości format reklamy w górnej części strony głównej pomiędzy manu a zawartością serwisu. Baner emitowany na wszystkich podstronach. Po kliknięciu w reklamę, użytkownik zostanie przekierowany na stronę reklamodawcy lub prezentowanego produktu/usługi.

Wymiary: 750×300 pikseli, objętość: do 60 kB

Wideboardnajwiększy format reklamowy w portalu. Umieszczany centralnie pomiędzy menu głównym, a treścią strony. Baner emitowany jest na wszystkich podstronach. Po kliknięciu w reklamę, użytkownik zostanie przekierowany na stronę reklamodawcy lub prezentowanego produktu/usługi.

Wymiary: 900×200 pikseli, 900×300 pikseli, 1120×200 lub 1120×300, objętość: do 80 kB.

Baner w sekcji „Polecamy” – bardzo dobrze widoczna reklama umieszczona w górnej części strony głównej. Baner wyświetlany jest zamiast jednego z czterech materiałów pod „sekwencją otwarcia”, obok trzech tekstów redakcyjnych. Po kliknięciu w reklamę, użytkownik zostanie przekierowany na stronę reklamodawcy lub prezentowanego produktu/usługi.

Wymiary: 255×220, objętość do 40 kb.

Reklama_glowna2

Baner pomiędzy kategoriamito stała forma reklamy dostępna tylko w czterech miejscach strony głównej pod modułami redakcyjnymi: informacje, biznes, opinie i wywiady oraz styl życia. Po kliknięciu w reklamę, użytkownik zostanie przekierowany na stronę reklamodawcy lub prezentowanego produktu/usługi. Baner publikowany wyłącznie na stronie głównej.

Wymiary: 700×100, objętość do 60 kb

Reklama_miedzykategoriami

Baner śródtekstowy – to reklama umieszczona pomiędzy tekstami w poszczególnych kategoriach (informacje, biznes, kultura, styl życia, opinie, wywiady, wieści lżejszej treści, dzielnice). Baner sprzedawany jest na wyłączność, oddzielnie na każdą kategorię.

Wymiary: 700×100, objętość do 60 kb.

Baner_śródtekstowy

Baner śródtekstowy na podstronach dzielnicowych reklama umieszczana pomiędzy tekstami w każdej z podstron dzielnicowych (22). Ta forma reklamy umożliwia dotarcie do ściśle wyselekcjonowanej grupy odbiorców, zainteresowanych w głównej mierze swoim najbliższym otoczeniem, dzielnicą czy osiedlem. Baner sprzedawany na wyłączność dla każdej z podstron dzielnicowych. Istnieje możliwość zakupu baneru dla wszystkich podstron. Cena ustalana jest indywidualnie.

Wymiary: 700×100, objętość do 60 kb.

Reklama w treści tekstów – baner umieszczany w treści poszczególnych materiałów dziennikarskich. Możliwe jest wykupienie kampanii w wybranej kategorii lub wyłącznie w tekstach o danej tematyce (np. inwestycje mieszkaniowe, biurowe czy imprezy kulturalne). Rozliczenie następuje w oparciu o liczbę odsłon lub czas emisji. Przy wyborze tej pierwszej formy, baner zostanie wyłączony po uzyskaniu wymaganej liczby odsłon.

Wymiary: 700×100, objętość do 60 kb.

Prostokąt (rectangle) – reklama umieszczona w różnych miejscach prawej części strony głównej, widoczna również na wszystkich podstronach. Po kliknięciu w reklamę, użytkownik zostanie przekierowany na stronę reklamodawcy lub prezentowanego produktu/usługi.

Wymiary: 342×250 pikseli, objętość: do 50 kb.

Reklama_prostokat

Bottom – to mały baner umieszczony w prawej części strony głównej, widoczny również na wszystkich podstronach. Po kliknięciu w reklamę, użytkownik zostanie przekierowany na stronę reklamodawcy lub prezentowanego produktu/usługi.

Wymiary: 300×100 pikseli, objętość: do 30 kb.

Wszystkie banery muszą być wykonane w formacie jpg, gif lub gif animowany.

Banery wyświetlane są w systemie rotacyjnym (maksymalnie 3 reklamy w jednym miejscu) lub na wyłączność.

Inne formy reklamy

Reklama tekstowa w pasku „ważne” – to unikalna forma reklamy o dużej skuteczności i niskim koszcie dotarcia do dużej liczby klientów. Idealna do krótkich kampanii np. promocji lub imprez odbywających się w danym dniu czy nawet w konkretnym przedziale godzinowym. Tekst reklamy wyświetla się naprzemiennie z wiadomościami z ostatniej chwili lub informacjami szczególnie istotnymi danego dnia.

Tapeta – to reklama graficzna w formie tła strony. Pokryta jest wzorem o obniżonej widoczności. Doskonała do kampanii wizerunkowych i prezentacji logo firmy. Użytkownik przeglądający serwis ma stały kontakt z reklamą. Tapeta nie jest formatem klikalnym, dlatego dobrze jest połączyć ją z billboardem bądź większym banerem.

Objętość do 100 kb.

Screening – to jednoczesna emisja jednej z form banerowych oraz tapety lub jednej kreacji obejmującej powierzchnię tapety i tła w miejscu standardowej emisji banerów. Elementy kompozycji łączą się w jedną całość, tworząc dużą powierzchnię reklamową. To narzędzie idealne w kampaniach o charakterze wizerunkowym.

Objętość do 100 kb.

Screening

Artykuł sponsorowany – rozszerzona informacja o firmie, produkcie bądź usłudze, publikowana obok treści redakcyjnych na stronie głównej lub w poszczególnych kategoriach.

Reklama pre-roll – spot wyświetlany przed materiałami wideo. Użytkownik nie ma możliwości wyłączenia reklamy. Spoty powinny mieć długość 15 lub maksymalnie 30 sekund.

Reklama_wideo1

Reklama w newsletterze – informacja tekstowa lub plik graficzny dołączany do newslettera wysyłanego do „prenumeratorów”.

Informacje o szczegółach dotyczących emisji reklam oraz cen można uzyskać pisząc na adres [email protected].

* Liczba unikalnych użytkowników z maja 2021 na podstawie badania Google Analytics