Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Aż trzy jarmarki do wyboru, wielkie targi dla czytelników i mikołajkowy bieg. To niektóre z naszych propozycji na najbliższe dwa dni. Weekend ma być chłodny. W sobotę może popadać deszcz lub deszcz ze śniegiem. Poza tym będzie dość wietrzenie. Osobom, którym pogoda nie straszna, polecamy zapoznać się z naszym weekendowym rozkładem jazdy.

SOBOTA

Repair Café Katowice

Nie wszystko trzeba od razu wyrzucać lub wymieniać na nowe. Po raz kolejny udowodnią to wolontariusze kawiarenki naprawczej. Podczas tej edycji można przynieść biżuterię, odzież, elektronikę i laptopy. Wszystko postarają się na naprawić na miejscu wolontariusze. Kawiarenka naprawcza w BioBazar Huta Baildon (ul. Bracka 20) rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 14.00. Więcej TUTAJ.

Premiera komiksu Muzeum Śląskiego

Mieszkańcy regionu i ich historie zilustrowane w komiksie wydanym przez Muzeum Śląskie. To inicjatywa, która powstała z okazji obchodów jubileuszu 90-lecia instytucji. Album „Nasze Muzeum” będzie miał swoją premierę podczas Śląskich Targów Książki w MCK. Autorzy opowiedzą o pomyśle powstania komiksu, o pracy reporterskiej związanej ze zbieraniem historii i o kulisach współpracy ponad 20-osobowego zespołu złożonego z 12 rysowników, scenarzysty, dwóch koordynatorów, całego działu wydawniczego i wielu pracowników Muzeum Śląskiego. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13.00 w przestrzeni Forum 2. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Jarmark Świąteczny w Murckach

Sezon na jarmarki w Katowicach trwa. Kolejnym miejscem, gdzie będzie można poczuć atmosferę świąt są Murcki. W niedzielę będzie można tu kupić rękodzieło, ozdoby choinkowe, upominki, świąteczne przysmaki i sianko na stół. Będą też zajęcia dla dzieci i konkursy. Na scenie wystąpią Orkiestra Dęta Katowice i kapela góralska Maliniorze z Brennej. Jarmark na pl. Kasprowicza potrwa od południa do godz. 17.00. Wstęp wolny.

Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć , Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Uczestnicy mogą przejść się na spacer lub pobawić z podopiecznymi schroniska. Przez kilka godzin zajmą się psami i kotami, które nie znalazły jeszcze swojego domu. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Młodsze osoby muszą przyjść z pełnoletnim opiekunem. Początek o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Muzyka – moja miłość, MDK Koszutka

Cykl muzycznych spotkań z największymi kompozytorami i ich utworami. W MDK Koszutka po raz kolejny posłuchać będzie można muzyki poważnej. Tym razem wystąpią absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Trio Legend w składzie Krzysztof Katana (skrzypce), Monika Krasicka-Gajownik (wiolonczela) i Agnieszka Zahaczewska-Książek (fortepian) wykona kompozycje Mozarta i Brahmsa. Początek darmowego koncertu o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

VI Bieg Mikołajkowy, Dolina Trzech Stawów

Nawet 2 tys. mikołajów przebiegnie przez Dolinę Trzech Stawów w Katowicach. Po raz pierwszy mikołajkowy bieg będzie trwał 2 dni. W sobotę na starcie ustawią się najmłodsi biegacze. Zawody dla dzieci odbędą się w godz. 14-16. Natomiast na niedzielę zaplanowano biegi dla dorosłych na dystansach 5 i 10 km. Będzie też marsz nordic walking. Na zawody zapisało się prawie 2 tys. osób. Zawodnicy pokonają, w zależności od dystansu, jedną lub dwie pętle rolkostradą od ul. Francuskiej do autostrady A4. Pierwszy bieg w niedzielę startuje o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Jarmark na Nikiszu

Zapach grzańca, bogata oferta ozdób i prezentów świątecznych oraz tłumy ludzi. Jarmark w Nikiszu to przedświąteczna darmowa impreza, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek. W sobotę i niedzielę stoiska będą otwarte w godz. 11.00-20.00. Więcej o Jarmarku pisaliśmy TUTAJ.

Śląskie Targi Książki, MCK

Piąta edycja największych targów książki w regionie. Jak co roku, do Katowic przyjadą znani autorzy i wydawcy ze swoimi stoiskami. Do tego warsztaty dla dzieci, wystawy i wymiana książek. Więcej o targach pisaliśmy TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*