Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Największym wydarzeniem tego weekendu miał być Intel Extreme Masters. Esportowa impreza w Spodku i MCK, która przyciąga co roku tysiące fanów gier komputerowych, została jednak zamknięta dla publiczności. Są inne propozycje, w tym również darmowe imprezy w Katowicach. Szczegóły poniżej.

SOBOTA 

Repair Café Katowice vol. 1 | Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Kopernika 14)

Kawiarenka naprawcza powraca. Idea jest prosta. Każdy może przynieść jakąś zepsutą rzecz – nieważne czy będzie to ubranie do zacerowania, sprzęt elektroniczny lub rower – którą zajmą się wolontariusze. Taka usługa specjalisty jest bezpłatna. Wolontariusze będą czekali na zainteresowanych w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Kopernika 14 w godz. 10.00 – 14.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2020 | Park Kościuszki

Cykliczny bieg z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” po raz kolejny odbędzie się w wielu miastach w całej Polsce. W Katowicach weźmie w nim udział ponad 200 osób. Biegacze pokonają trasę poprowadzoną alejkami Parku Kościuszki. Do wyboru są trzy dystanse – 1963 m, 5 km i 10 km. Zapisy zakończyły się w czwartek, ale nadal można się zgłaszać pod adresem [email protected] albo w biurze zawodów w dniu biegu do godziny 11.00. Pakiet startowy w dniu zawodów będzie kosztował 60 zł. Start najkrótszego biegu o godz. 12.00, a kolejne dwa rozpoczną się o 13.00. Więcej TUTAJ.

Nowości z przeszłości/ Sacro-profanum | Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach (ul. Wita Stwosza 16)

W niedzielę w południe przestrzeń Muzeum Archidiecezjalnego wypełnią dźwięki skrzypiec barokowych i klawesynu. Niemiecka solistka Veronika Skuplik (skrzypce barokowe) w towarzystwie Martyny Pastuszki (skrzypce barokowe) i Marka Pilcha (klawesyn) wykona utwory niemieckich i austriackich kompozytorów z okresu baroku. Posłuchać będzie można kompozycji Johanna Rosenmüllera, Heinricha Ignaza Franza von Bibera i Johanna Heinricha Schmelzera. Koncert rozpocznie się o 12.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Targi „Bio Eko Natura” | Galeria Szyb Wilson

Targi dla miłośników wszystkiego, co naturalne rozpoczęły się w piątek. Podczas wydarzenia będzie kilkadziesiąt stoisk. Wystawią się czołowi producenci i dystrybutorzy produktów naturalnych z Polski. Goście znajdą tu różnorodną ofertę. Od zdrowej żywności, przez kosmetyki i akcesoria, aż po rękodzieło. Wstęp jest wolny. Targi będą czynne w sobotę w godz. 10.00 – 19.00 i w niedzielę od 09.00 do 18.0. Więcej TUTAJ.


Komentarze

  1. Kuntakanten 29 lutego, 2020 at 7:35 am - Reply

    Najlepsze to odwolac impreze masowa na kilkadziesiat (kilkaset) tysiecy osob o 19:45 gdy nstepnego dnia o 10 zaczyna sie impreza I tym samym wyslac tych ludzi na miasto ( bo wielszosc z nich juz przyjechala do Katowic w czwartek;)) teraz wojewoda jest odpowiedzialny za rozsianie ewentualnego wirusa po calym miescie!!!!…

    • ok 29 lutego, 2020 at 5:42 pm Reply

      ojejku nie pos*aj sie, chciałbym mieć tylko takie problemy na głowie jak rozprzestrzeniający się korona wirus po katowicach (serio).

Dodaj komentarz

*
*