Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach

Fot. Michał Jędrzejowski.

Redakcja
Ten weekend upłynie pod znakiem Nocy Muzeów. Z tej okazji instytucje przygotowały wiele atrakcji. Jednak na tym wydarzenia się nie kończą. Nasze propozycje na najbliższe dwa dni znajdziecie poniżej.

SOBOTA

Noc Muzeów

To wydarzenie może cieszyć się największym zainteresowaniem w ten weekend. Jak co roku, nocne zwiedzanie przyciągnie pewnie tłumy. Jednak Noc Muzeów to nie tylko oglądanie eksponatów z przewodnikami. Instytucje kultury przygotowały bardzo bogaty program. O tym, co się będzie działo w kilkunastu lokalizacjach w Katowicach pisaliśmy szczegółowo TUTAJ.

Noc Bukinistów

Do muzealnych atrakcji „podpinają się” bukiniści. Kiermasz książek pomiędzy ulicami Skargi a Mickiewicza zaprasza wyjątkowo do północy. Handlarze zapowiadają rabaty.

120-lecie Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach

Obchody 120-lecia PSP w Katowicach odbędą się w Nikiszowcu. Najpierw będzie msza, później uroczysty apel i defilada. Po części oficjalnej zaplanowano festyn, podczas którego odbędą się pokazy służb. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Koncert Disney Księżniczki w Spodku

Niektóre z piosenek śpiewanych przez księżniczki Disneya stały się kultowe. W trakcie koncertu w Spodku nie zabraknie tych z klasycznych animacji, ale również najnowszych kinowych przebojów. Publiczność posłucha utworów z m.in. obu części Krainy lodu, Vaiany: Skarbu oceanu, Pocahontas, Zaplątanych, Aladyna, Mulan czy Małej syrenki. Śpiewać będą:  Sara James, Sylwia Przetak, Paulina Grochowska, Zofia Nowakowska, Maciej Pawlak, Marcin „Sosna” Sosiński. W Katowicach odbędą się dwa koncerty –  o 12.00 i o 17.00. Bilety w cenie od 83 zł można kupić TUTAJ.

NOE Festiwal w Fabryce Porcelany

9. edycja NOE Festiwalu odbędzie się w nowej lokalizacji. To spotkanie dla pasjonatów wina. Czekają wykłady przybliżające temat kultury wina. Do tego dziesiątki wystawców, strefy relaksu, degustacje i możliwość zakupu trunków. Festiwal rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 20.00. Koszt biletu to 70 zł, w cenie całodniowy wstęp na festiwal, liczne degustacje, udział we wszystkich prelekcjach, koncert Unique String Quartet oraz unikatowy kieliszek festiwalowy. Więcej TUTAJ.

Music Hub Live! w Mieście Ogrodów

Podczas kolejnego spotkania z cyklu MHL publiczność posłucha najnowszego wydawnictwa polskiego zespołu szorstkie oraz francusko-włoską, wieloletnią kolaborację PUTAN CLUB. Wstęp: 30 zł, a początek pierwszego koncertu o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Millennium Docs Against Gravity

Tylko w ten weekend będzie można zobaczyć aż 13 filmów dokumentalnych. Między innymi poznać historię dyrektorki marki Patagonia, która razem z mężem zdecydowała się wykupić obszar o wielkości prawie 60 tys. km kw. i zamienić go w park narodowy. Przed tym seansem będzie można wziąć udział w wyprzedaży garażowej, podczas której pojawią się lokalni wystawcy m.in. Śląskie Lumpiary, Two Rivers Vintage, Faza Charity Shop czy Sklep Społeczny Tyle Tego.
Poza tym widzowie przyjrzą się rywalizacji w trakcie Konkursu Chopinowskiego od kuchni. Zobaczą, jak w różnych częściach globu ludzie pozbywają się śmieci. Będą podziwiać w akcji 84-letnią Vikę, która jest gwiazdą warszawskich klubów i najstarszą DJ-ką w Polsce.
To tylko niektóre z festiwalowych propozycji. Więcej o MDAG pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*