Reklama

W sobotę w Nikiszowcu odbędą się obchody 120-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach

Redakcja
Wprawdzie straż pożarna w Katowicach funkcjonuje od 1875 roku, ale jednostka zawodowa działa od 1903 roku. Dlatego z okazji 120-lecia PSP w Katowicach w Nikiszowcu odbędzie się jubileuszowa uroczystość.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 od mszy w kościele pw. św. Anny na nikiszowieckim rynku. Na godz. 11.30 zaplanowany jest uroczysty apel, a na godz. 12.35 defilada. Później rozpocznie się festyn. W jego trakcie będzie można obejrzeć m.in. pokazy strażackich specjalistycznych grup ratownictwa wysokościowego, poszukiwawczego oraz chemiczno-ekologicznego. Będą też atrakcje dla dzieci. Impreza zakończy się około godz. 15.

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach zatrudnione są 242 osoby, przy czym 238 to funkcjonariusze PSP, a pozostałe to pracownicy korpusu służby cywilnej i pracownicy cywilni. W ubiegłym roku PSP w Katowicach odnotowała łącznie 5762 zdarzenia, w tym między innymi 856 pożarów, a 4 168 to tzw. zagrożenia miejscowe, np. wypadki drogowe, efekty huraganów i silnych wiatrów czy gwałtowanych opadów atmosferycznych.

W Katowicach działa też 5 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które mieszczą się w Dąbrówce Małej, Szopienicach, Podlesiu, Kostuchnie i Zarzeczu.

W strukturach OSP na terenie Katowic zrzeszonych jest 318 druhów z czego 209 jest czynnymi ratownikami biorącymi bezpośredni udział w działaniach ratowniczych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*