Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Zdjęcie: https://www.facebook.com/SOUNDofGRAVITY

Redakcja
Ten weekend nie będzie zbyt pogodny. Nie będzie też obfitował w wydarzenia, ale pewnie największe zainteresowanie przyciągną akrobacje w Spodku. Poza tym jest kilka innych propozycji. Udanego weekendu.

SOBOTA

Sound of Gravity, Spodek

W Spodku zaprezentuje się czołówka freestyle motocross oraz najlepsi rowerzyści z Szymonem i Dawidem Godźkami na czele. Podczas Sound of Gravity zawodnicy będą prezentować swoje umiejętności na trzech skoczniach. W akcji będzie można zobaczyć uczestników z RPA, Niemiec, Austrii, Czech, Belgii, Hiszpanii i Polski. Główną atrakcją będą ewolucje na rowerach i motocyklach, ale swoje umiejętności jazdy zaprezentują także Bartosz Oskroba (hulajnoga) czy Tomasz Przybylik (rolki). Bramy zostaną otwarte w sobotę o godz. 17.00. Bilety w można kupić TUTAJ, ale będą dostępne również stacjonarnie w kasie Spodka. Sprzedaż przy wejściu nr 2 rozpocznie się o godz. 16.

Solar Renewal, ASP

W oczekiwaniu na wiosnę można zrelaksować się przy muzyce w ASP. W wygodnej przestrzeni wyposażonej w pufy, materace i leżanki odbędzie się cykl terapeutycznych sesji muzycznych. Pierwsze spotkanie w tę sobotę. O odprężające dźwięki zadbają biøs, Daniel Szlajnda. Wydarzenie jest bezpłatne i nieograniczone wiekowo. Odbędzie się w godz. 16.00-19.00. Więcej TUTAJ.

VOO VOO, kino Rialto

Grupa Wojciecha Waglewskiego znana jest przede wszystkim z żywiołowych występów na żywo. Voo Voo będzie w Katowicach promowało najnowszą płytę pt. „Premiera”. Większość utworów została zarejestrowana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studio. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00, a przed Voo Voo zagra zespół The Branchers. Bilety w cenie od 120 zł można kupić TUTAJ.

100% Housemusic, Sixa 

Tej nocy w Katowicach zagra niemiecki DJ i producent, stały bywalec kultowych klubów. Tapesh przyjedzie tu ze swoim house’owym setem. Klubowiczów rozruszają też Chriss Jaxx i Sound w/ Friends. Wstęp przed północą – 30 zł, a później – 40 zł. Początek imprezy o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

Zagroda pełna zwierząt, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Przewodnik opowie o zwierzętach gospodarskich zamieszkujących dawną wieś. Uczestnicy dowiedzą się, jaką rolę pełniły i jak się nimi zajmowano. Spacer rozpocznie się przy wybiegu królików, a następnie wycieczka skieruje się do owiec. Kolejny przystanek wycieczki to zagroda z Łaz, gdzie żyją kozy, krowa i koń. Każdy uczestnik pod czujnym okiem opiekunów będzie mógł pogłaskać i nakarmić zwierzęta przygotowanymi smakołykami. Koszt uczestnictwa w wycieczce to 20 zł od osoby. Specjalne bilety można kupić online. Początek spaceru o godz. 12.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*