Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Po chłodnych i deszczowych dniach nadszedł przez wielu wyczekiwany weekend. Pogoda ma być niezła, a ponadto sporo będzie się działo. W naszych propozycjach koncerty, targi i food trucki. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Metropolitalne Dni Energii, plac Sławika i Antalla

Sześć godzin atrakcji dla dorosłych i dzieci w centrum Katowic. Będzie można zobaczyć interesujące eksperymenty, zabrać ze sobą do domu rośliny i dowiedzieć się, w jaki sposób wymienić piec na bardziej ekologiczny lub całkowicie zmienić źródło ogrzewania. To nie wszystko, co przygotowała metropolia podczas bezpłatnego wydarzenia, które potrwa od 11.00 do 17.00. Więcej TUTAJ.

Silesia Beer Fest, Spodek

Tuż obok, bo w Spodku, od wczoraj można spróbować piwa z różnych części Polski i nie tylko. Po przerwie powraca Silesia Beer Fest. W trakcie wydarzenia będzie można odwiedzić stoiska ponad 20 browarów. Będzie też co zjeść. W sobotę wydarzenie potrwa od 13.00 do północy. Wstęp kosztuje 15 zł. Więcej TUTAJ.

Katowice Powstańcom Śląskim, Park Zadole

To może być ostatni koncert plenerowy w amfiteatrze w Parku Zadole. Wydarzenie odbędzie się z okazji 100-lecia powstań śląskich. Zagrają: Koniec Świata, BWH, 032 Band. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Szlak Śląskiego Bluesa

W ciągu dnia gra miejska, a wieczorem koncert. W sobotę odbędzie się coroczne wydarzenie związane ze Szlakiem Śląskiego Bluesa. W trakcie zmagań w terenie uczestnicy gry miejskiej dowiedzą się m.in. gdzie powstał pomysł założenia Dżemu, z którego klubu uciekł Lemmy Kilmister i kto dał pierwszą harmonijkę Irkowi Dudkowi. Zapisy do bezpłatnej zabawy dla dzieci i dorosłych są dostępne TUTAJ.
Druga część wydarzenia to koncert w Mieście Ogrodów. Wystąpi blueasowa orkiestra w wyjątkowym składzie. Można się spodziewać, że zabrzmi sporo utworów z albumu „Detox” zespołu Dżem, bo w tym roku mija 30. rocznica jej wydania. Bilety kosztują 50 zł. Początek koncertu o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Exotica Trade Show, Galeria Szyb Wilson

Egzotyczne rośliny i zwierzęta. W Galerii Szyb Wilson odbędą się targi, podczas których będzie można kupić unikatowe okazy roślin do swojego wnętrza. Będzie też wystawa jaszczurek, węży, pająków, skorupiaków, mrówek oraz innych płazów i gadów. Nie zabraknie stoisk z odzieżą, ofert egzotycznych wycieczek i potraw z odległych zakątków świata. Bilety wstępu od 15 zł. Więcej TUTAJ.

Parkowy Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim 

Spacer z ogrodnikiem, warsztaty wykonywania makram i lasów w słoiku, występy dla dzieci i prelekcje dla dorosłych. To część atrakcji podczas kiermaszu kwiatowego, który przez cały weekend będzie czekał na gości parku. Wydarzenie jest bezpłatne i potrwa do 10.00 do 20.00 w sobotę oraz od 10.00 do 18.00 w niedzielę. Więcej TUTAJ.

Food trucki na Rynku

Kilkanaście food trucków będzie serwowało jedzenie na katowickim Rynku przez cały weekend. To ostatni zlot food trucków w tym roku. Menu będzie różnorodne. Od zapiekanek, przez kuchnię japońską, po owoce w czekoladzie. Food trucki będą czekały na głodnych w godzinach 12.00-21.00 w sobotę i niedzielę. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*