Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Zapowiada się prawdziwie zimowy i mroźny weekend w Katowicach. Pogoda może nie zachęcać do spacerów, ale być może przekonają niektórych poniższe wydarzenia.

SOBOTA

Pink Lips w Supersamie

W sobotę będzie można w Supersamie zrobić nie tylko zakupy. Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy dostępne będą bezpłatne badania. Wolontariusze będą m.in. mierzyć poziom glukozy przygodnej, ciśnienie tętnicze krwi, wykonywać badanie cytologiczne. Akcja odbędzie się w godz. 10.00-15.00. Więcej TUTAJ.

Wyprzedaż garażowa w Strefie Centralnej

Ciuchy, coś do domu, książki, muzyka i inne drobiazgi. Między innymi takie rzeczy można będzie znaleźć podczas kolejnej edycji wyprzedaży garażowej. W kawiarni w Mieście Ogrodów ma być 10 stoisk, a cała akcja potrwa od 11.00 do 16.00.

„Wąsik – Jak się (nie)golić przed poznaniem teścia”, Pałac Młodzieży

Wizyta u przyszłego teścia potrafi być stresująca. Zwłaszcza jak w krytycznym momencie zawodzi maszynka do golenia. To zarost staje się przyczyną zabawnych sytuacji. Wszystko ma skończyć się szczęśliwie. W spektaklu występują m.in. Marta Wierzbicka, Radosław Pazura, Jarosław Boberek. Ceny biletów zaczynają się od 90 zł. Spektakl rozpocznie się o godz. 17.30. Więcej TUTAJ.

Noworoczny Koncert Wiedeński II, Miasto Ogrodów

Podczas drugiej edycji gali publiczność posłucha występu solistów operowych, którym towarzyszyć będą kameraliści współpracujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce, a także gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Zabrzmią najbardziej znane kompozycje króla walca Johanna Straussa. Początek koncertu o godz. 17.00. Bilety od 110 zł można kupić TUTAJ.

Drumotematyka, Sixa

Kolejny cykl dla miłośników szybszego tempa na parkiecie. Ma nie zabraknąć kultowych kawałków, ale będą też nowsze produkcje. Odpowiednią temperaturę zapewnią doświadczeni dj-e: mC Akira, Mr Floppy, 5cet i Kicó. Początek imprezy o godz. 23.00. Bilety do północy kosztują 20 zł, a później – 30 zł. Więcej TUTAJ.

In Unity, CEL

Niemiecka didżejka DJ Mell G będzie gwiazdą sobotniego wieczoru w CELu. Goście klubu mogą spodziewać się energetycznego electro w jej wykonaniu. Poza nią z nowym materiałem live wystąpi biøs. Zagrają też: Penera, DCB, Kienitz i Adam the Observer. Początek imprezy o godz. 23.00. Wstęp: 30 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Katowicach po raz kolejny zaprasza do odwiedzenia swoich podopiecznych. Można zabrać psy na spacer i spędzić czas z kotami. Trzeba się jednak do tego odpowiednio przygotować Należy mieć ze sobą dowód osobisty lub przyjść z osobą z takim dokumentem, odzież, której nie będzie żal pobrudzić i smakołyki. Spacery odbywają się w godzinach od 10.00 do 14.00, ale ostatnie spacery mogą się zacząć najpóźniej o 13.30. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*