Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W ten weekend do Katowic zawitała kultura z górnej półki, czyli jazz i teatr. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy żeglarstwa i planszówek.

Sobota

Jazz i okolice, Filharmonia Śląska

Pierwszy koncert festiwalu już dzisiaj. Na scenie zobaczymy oktet złożony z polskich i amerykańskich muzyków, na czele którego stanie flecistka Jamie Baum. Bilety wciąż do nabycia w kasach Filharmonii Śląskiej. więcej o koncercie piszemy TUTAJ.

Cały weekend

Targi Wiatr i Woda, MCK

Rozpoczęły się wczoraj i potrwają do niedzieli. Na targach można obejrzeć luksusowe jachty żaglowe i motorowe, sprzęt żeglarski oraz oferty turystycznych szlaków wodnych. W sobotę i niedzielę wejście na targi zostanie otwarte o godz. 10. Pierwszego dnia ekspozycję będzie można oglądać do 18, drugiego do 16. Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ. Zdjęcia z pierwszego dnia imprezy prezentujemy TUTAJ.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przemoc. STOP!”. Festiwal rusza dzisiaj i potrwa do 13 listopada. Udział wezmą w nim między innymi: Piotr Ratajczak, Janusz Opryński, Agata Duda-Gracz,Iwan Wyrypajew, Jan Klata. Więcej informacji na stronie festiwalu.

Otwarcie „Ludiversum”, ul. Kamienna 7

Kawiarnia otwarła się co prawda w czwartek, ale swój początek świętuje do niedzieli. W tym miejscu najważniejsze są gry planszowe, których klienci mają do wyboru aż 200. Oprócz tego kawa, herbata i ciasta. Piwo pojawi się, kiedy tylko lokal dostanie koncesję. Do jutra do każdego zamówienia dołączany jest darmowy upominek. Lokal znajduje się przy ulicy Kamiennej 7. Otwarte w godzinach 15.00-23.00. Więcej informacji na stronie kawiarni na Facebooku.

Mega Granie, SCC

W planszówki będzie też można pograć w Silesia City Center. Na Placu Śląskim stanie 15 stanowisk do gry przy których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rozgrywkach strategicznych, karcianych, familijnych, liczbowych i logicznych. Obecni przy stolikach animatorzy wytłumaczą zasady każdej z nich, a w razie potrzeby zostaną także partnerem do rywalizacji. Na specjalnych tablicach informacyjnych pojawią się opisy poszczególnych gier wraz z numeracją stolików, przy których będą one dostępne.

Oprócz gier standardowych, dodatkową atrakcją będą planszówki XXL w formacie 2×4 m, w których każdy gracz – przechadzając się po planszy i używając figurek przestrzennych – stanie się niejako częścią gry. W taki sposób zagrać będzie można w Dixit-grę w skojarzenia, gdzie trzeba wykazać się dobrą pamięcią i zmysłem opowiadania bajek, Pojedynek Robotów, którego celem jest dotarcie do przeciwległego końca planszy lub obalenie głównego robota przeciwnika czy w Pędzące Żółwie – jedną z najlepszych i najpopularniejszych gier dziecięcych.

Mega Granie w SCC odbywać będzie się w godzinach 13.00-18.00. Wstęp bezpłatny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*