Reklama

Superluksusowe jachty przypłyną do Katowic

Targi w Warszawie, 2015, źródło: wiatriwoda.pl

Szymon Kosek
Więcej żeglarzy niż na Śląsku jest tylko na Mazurach. Właśnie dlatego w listopadzie do Katowic przyjadą najbardziej luksusowe jachty producentów z całego świata. Choć dominować będą polskie konstrukcje.

Targi „Wiatr i Woda” organizowane są od 28 lat w Warszawie i od 11 w Gdyni. Tym razem odbędą się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Potrwają od 4 do 5 listopada. Zaprezentuje się na nich ok. 200 wystawców, w tym producenci i dystrybutorzy jachtów, skuterów wodnych i akcesoriów żeglarskich. Swoją ofertę przedstawią też wodne szlaki turystyczne, firmy czarterowe i mariny.

Największą atrakcją imprezy mają być jachty produkowane przez polskie stocznie. –Na targach zaprezentuje się najbardziej  firma Galeon, która wystawiała się już na targach w Cannes, Abu Dhabi i na Florydzie. To firma, która ma najdroższe, superluksusowe jachty. Będzie ona pokazywała między innymi swój jacht premierowy – mówi Jacek Oryl, prezes spółki Murator Expo, organizatora targów. Na imprezie będzie można zapoznać się też z ofertą stoczni zagranicznych. –Zaprezentuje je firma Powerboats, która sprowadza jachty między innymi z Włoch, czy Stanów Zjednoczonych – dodaje Oryl. Organizator przewiduje, że największy jacht, który zostanie pokazany na wydarzeniu będzie miał ok. 14 metrów długości i 4,5 metra szerokości. Jedną ze specjalnych atrakcji będzie też odremontowana, luksusowa motorówka włoskiej firmy Riva model Super Florida, zakupiona w 1963 roku dla premiera rządu PRL Józefa Cyrankiewicza.

Oprócz tego, na uczestników targów czekają warsztaty i spotkania z ciekawymi gośćmi, w tym z Pawłem Kowalskim, trenerem polskich żeglarzy przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio.

Bilety na wydarzenie można kupić na stronie Twójbilet24.pl i w dniach targów na miejscu imprezy. Do 1 listopada w sprzedaży internetowej zapłacimy za niego 10 (normalny) i 5 złotych (ulgowy). Potem bilet normalny będzie kosztował 12 złotych. Cena biletu normalnego w kasach to 15 złotych, ulgowy bez zmian.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*