Reklama

Powstanie rowerowy łącznik pomiędzy ulicami Barbary i Kościuszki. Został wybrany wykonawca

Redakcja
Katowickie Inwestycje wybrały wykonawcę łącznika rowerowego pomiędzy ulicami Barbary i Kościuszki. Prace wykona firma INFRAX Sp. z o.o.. Wartość robót to prawie 580 000 zł. Droga rowerowa ma być gotowa w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy, a dwa miesiące mogą zająć odbiory.

Łącznik ma zostać poprowadzony bliżej ogródków działkowych, z dala od pasa autostrady, będącego pod zarządem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Droga rowerowa zostanie wykonana z asfaltu. Będzie przebiegać pomiędzy ogrodzeniem ogródków działkowych a Galopem. Jej długość to około 200 metrów, a szerokość – 2,5 m. Teraz jest tam wydeptana ścieżka.

Droga rowerowa pomiędzy ul. Kościuszki a ul. Barbary będzie poprowadzona w linii prostej, więc konieczna jest likwidacja czterech miejsc postojowych na placu parkingowym na końcu ul. Barbary. Tę ulicę rowerzyści przekroczą po wyniesionym przejeździe rowerowym i stąd będzie można skręcić w kierunku Parku Kościuszki lub w przeciwną stronę, do centrum. Przy okazji budowy wzdłuż drogi rowerowej nasadzone zostaną 124 drzewa, które mają stanowić naturalną barierę przed hałasem.

Po otwarciu ofert w przetargu okazało się, że budową drogi zainteresowanych jest 4 wykonawców. Były duże różnice w ofertach. Ceny wahały się od 576 tys. zł brutto do prawie 1,2 mln zł brutto. Dwie z nich mieściły się w budżecie, jaki Katowickie Inwestycje przeznaczyły na ten cel, czyli 634,6 tys. zł brutto.

Ostatecznie wybrana została oferta spółki INFRAX, która zaproponowała ceną w wysokości 576 589,35 zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Kicek 15 maja, 2024 at 11:59 am - Reply

  Dwa miesiące na odbiory 200 metrów drobi rowerowej?
  To nieco ponad 3 metry dziennie.
  Czy komisja suwmiarkami będzie mierzyć a mikroskopami sprawdzać nawierzchnię?
  Wymarzona posada w tych Katowickich Inwestycjach.

 2. Barbara 14 maja, 2024 at 8:03 pm - Reply

  Jedno z niewielu już spokojnych miejsc, gdzie można chodzić. Piesi mają chodzić nad samą autostradą? Dla pieszych hałas i smog jest dobry? Nie ma gdzie uciekać…

  • Parkingowy 14 maja, 2024 at 11:28 pm Reply

   Jak to nie ma gdzie uciekać? Na chodnik! A najlepiej nie włazić na Drogę Dla Rowerów, to wtedy nie trzeba uciekać.

 3. Koala 26 kwietnia, 2024 at 6:10 pm - Reply

  ta DDR wzdłuż a4 powinna się ciągnąć przynajmniej od mikołowskiej do francuskiej, wtedy miałoby to sens

Dodaj komentarz

*
*