Reklama

Operator Spodka i MCK zapowiada jesienną ofensywę

Rawa Blues, koncert muzyki elektronicznej Jean Michele Jarre, II Międzynarodowe Targi Książki czy 100 lat Magii Disney’a. To tylko niektóre z wydarzeń, które w sezonie jesienno-zimowym mają się odbyć w Spodku i MCK-u. Oprócz dużych imprez, Spodek, podobnie jak w czasie wakacji, ma w większym stopniu być otwarty dla mieszkańców.

– Jesteśmy nastawieni na imprezy o charakterze międzynarodowym i ogólnopolskim. Spodek ma być miejscem imprez muzycznych i sportowych o średniej wielkości i wysokiej jakości – mówił podczas prezentacji jesienno-zimowej „ramówki” Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center, firmy zarządzającej Spodkiem i MCK-a.

Już we wrześniu (11-go) w Spodku odbędzie się Mecz Gwiazd Siatkówki Polska-Reszta Świata. Będzie to jednocześnie pożegnanie z reprezentacją Pawła Zagumnego. O szczegółach imprezy piszemy TUTAJ.

W Spodku odbędzie się także drugi dzień festiwalu Rawa Blues. 1 października wystąpią m.in. Dżem, JJ Grey&Morro ze Stanów Zjednoczonych czy brytyjski gitarzysta Albert Lee.

4 listopada w hali, jak co roku, zagra Kult z Kazikiem Staszewskim, a dwa dni później fani elektronicznych rytmów usłyszą muzykę francuskiego kompozytora Jean Michele Jarre.

10 listopada do Spodka zawita Mayday, a dwa dni później festiwal Disco Attack z muzyką Disco Polo. Listopad to także miesiąc występów znanych gwiazd m.in. amerykańskiej grupy wykonującej muzykę z pogranicza hard rocka Alter Bridge (16 listopada). Z kolei 20 listopada odbędzie się koncert pod nazwą „Tribute to Michael Jackson”. Utwory nieżyjącej już gwiazdy pop wykonają m.in. Jakub Badach, Natalia Kukulska czy Ania Dąbrowska. Także w listopadzie zaplanowano koncert Sylwii Grzeszczak, który odbędzie się 26 listopada.

W grudniu zwieńczeniem jesienno-zimowego kalendarza imprez będzie 100 lat Magii Disney’a.

Spodek ma być też bardziej otwarty na co dzień – Zamierzamy uczynić Spodek miejscem jak najbardziej dostępnym dla mieszkańców. W wakacje możliwe było otwarcie torowiska dla rolkarzy, przygotowanie kina letniego i organizowanie koncertów. Teraz chcemy skupić się na możliwościach codziennego użytkowania. Zapraszamy więc na basen, salę gimnastyczną czy na lodowisko – mówi Wojciech Kuśpik.

Więcej ma się też dziać w MCK-u. Od 15 do 17 września odbędzie się tu XXI Zjazd Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, a w dniach 24 i 25 września Festiwal Tatuażu i Muzyki z cyklu Tattoo Konwent. 22 i 23 września to z kolei XIV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, a od 30 września do 2 października odbędą się II Śląskie Targi Książki.

Stand-up Polska, grupa komików specjalizująca się w stand-up comedy, wystąpi w MCK 1 października. Od 10 do 12 odbędzie się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorców. Po raz pierwszy w Katowicach zagości Cake Festiwal, czyli Międzynarodowy Festiwal Dekorowania Tortów, który będzie trwał od 22 do 23 października. W listopadzie, także po raz pierwszy, odbędą się Śląskie Targi Sportów Wodnych (4-6 listopada).

Mateusz Spyra


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*