Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

W Galerii Szyb Wilson odbędzie się festiwal kulinarny.

Redakcja
Gdyby ktoś chciał odwiedzić wszystkie zapowiadane przez nas imprezy, znaczyłoby to, że interesuje się sportem, modą, nauką, jedzeniem, a na dodatek zamierza wkrótce wziąć ślub. Ale może są i tacy. Zapraszamy na przegląd tego co będzie się działo w sobotę i niedzielę.

Sobota

Śląski Festiwal Nauki, Międzynarodowe Centrum  Kongresowe

Sobota to ostatni dzień festiwalu. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się eksperymenty z udziałem publiczności, pokazy rekonstrukcyjne, a wykłady poprowadzą pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego. Gościem specjalnym będzie dr Tomasz Rożek, prowadzący programu „Sonda 2” w telewizyjnej Dwójce. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

FEN Silesian Rage, Spodek

Gala mieszanych sztuk walki po raz pierwszy odbędzie się w Katowicach. Wcześniejsze edycje Fight Exclusive Night odbywały się we Wrocławiu, Gdyni i Warszawie. Do walki staną między innymi zawodnicy z Katowic i okolic: Paweł Hadaś z klubu Grazie Barra Chorzów i kickbokserzy Tomasz Gromadzki i Kamil Jenel z Paco Team Katowice. Więcej informacji na stronie organizatora. Bilety wciąż do nabycia na stronach Eventim.pl i Kupbilet.pl

Melodie Świata, MDK Bogucice

Koncert ma upamiętnić 100-lecie urodzin Jerzego Haralda. Kompozytor, autor muzyki filmowej, teatralnej i radiowej był przez wiele lat związany z Katowicami. Podczas koncertu, w filii przy ul. Markiefki 44a, usłyszeć będzie można takie utwory jak: Obudź się Czarny Alibabo, Wrocławska Piosenka, Karuzela czy Serduszko puka w rytmie cza cza. Na scenie, pod dyrekcją Joachima Krzyka, zagrają muzycy Big Silesian Band. Początek koncertu o godzinie 18. Darmowe wejściówki są do odebrania w MDK Bogucice i MDK Zawodzie (ul. Marcinkowskiego 13a).

Niedziela

Silesia Wedding Day, Fabryka Porcelany

Swoją ofertę zaprezentuje 50 wystawców, wśród nich projektanci sukni i biżuterii ślubnej, florystki oraz fotografowie. Zabraknie garniturów i innych propozycji dla panów. Oprócz tego cocktail truck i foodtrucki. Wstęp na imprezę kosztuje 5 złotych. Targi potrwają od 11 go 18. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Warsztaty tworzenia kokedamy, Kato

W dosłownym tłumaczeniu to „kula mchu”. Kokedama to japońska sztuka uprawy roślin. Do stworzenia takiej roślinnej kompozycji potrzebna jest oczywiście roślina, mech, sznurek i trochę pracy. Kokedamę można zawiesić i ozdobić nią wnętrze. Uczestnicy warsztatów będą mogli zrobić swoją „kulę”. Najlepiej wziąć roślinę ze sobą. Jej rodzaj można konsultować poprzez profil Wietrznego Pola. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Początek o godz. 15.

Cały weekend

Food Fest, Galeria Szyb Wilson

Druga edycja festiwalu kulinarnego w Szybie Wilson. Na miejscu food trucki, śląskie restauracje, bary i kawiarnie. Oprócz tego degustacje i warsztaty kulinarne, które poprowadzą m.in. Joanna Kleser, uczestniczka II edycji programu Masterchef i Sylwia Grodzka-Haba, uczestniczka programu Bake Off – Ale Ciacho!. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Akcja profilaktyczna „Różowa wstążka”, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, ul. Ceglana 35

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi odbędzie się bieg i konsultacje z lekarzami. W sobotę chętni pokonają trasę o długości 5 km. Ta będzie przebiegała wokół Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (ul. Ceglana 35). Wynik nie będzie miał znaczenia. Impreza ma promować profilaktykę i leczenie raka piersi oraz zdrowy tryb życia. W biegu mogą wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia. Organizatorzy zalecają przygotowanie czołówek. Rejestracja od godziny 17, a start o 18.30. Natomiast w niedzielę będzie można zasięgnąć porad u lekarzy. Od godziny 11 do 16 na chętnych będzie czekał onkolog, chirurg i inni specjaliści. Będą warsztaty z samobadania piersi i możliwość wykonania badań diagnostycznych. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Finał Fashion Week, Galeria Katowicka

Podczas finału imprezy w Galerii Katowickiej swoje kreacje zaprezentują młodzi projektanci: Milita Nikonorov, Jacob Birge i Kamil Sobczyk. Na sobotę zaplanowano casting dla dzieci, które następnego dnia zaprezentują kolekcje dla najmłodszych. W niedzielę odbędzie się casting Look Of The Year. Przyszli modele i modelki będą oceniani m.in. przez Miss Polonia Marcelinę Zawadzką i Mistera Polski Rafała Maślaka. Oprócz tego na zainteresowanych czekają panele dyskusyjne, stylistka, fryzjer, fotograf mody i makijażystka. Eksperci będą udzielać darmowych porad. Więcej szczegółów na stronie Galerii Katowickiej.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*