Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Mimo coraz zimniejszych dni, powodów do wyjścia będzie sporo. Aktywnie na zewnątrz czas będzie można spędzić ze swoim psem. Poza tym są jeszcze targi i koncerty. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Może ich przybywać, bo listę będziemy uzupełniać aż do sobotniego poranka.

Oficjalne otwarcie Dog Parku, ul. Nowowiejskiego

Działa od połowy października i cieszy się dużą popularnością. Zgodnie z zapowiedziami, odbędzie się oficjalne otwarcie psiego placu zabaw. Na uczestników, tych dwu- i czteronożnych, będą czekali specjaliści. Trener psów, zoopsycholog, a nawet projektanci parku. Będzie można z nimi porozmawiać i dowiedzieć się jak prawidłowo korzystać z przeszkód. Początek o godzinie 11. Udział w imprezie jest darmowy. O parku pisaliśmy TUTAJ.

Powitanie słoni w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Scott i Ned to bracia. Chorzowskie zoo opuścili ponad rok temu. W tym tygodnie słonie indyjskie powróciły z Londynu. Na tę okazję zoo przygotowało dodatkowe atrakcje. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zabawie, podczas której stworzą maski i laurki. Poza tym wystawiony zostanie kosz na przysmaki dla braci. Podobno najbardziej lubią banany. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10, a zakończy o 14.

TEDxKatowice: Dla Odmiany, Akademia Muzyczna

Idea przywędrowała zza oceanu. Wydarzenie to całodniowa konferencja. W jej trakcie do wyboru trzy panele tematyczne. W każdym z nich po 4 prelegentów, którzy będą mieli 18 minut na swoje prezentacje. Wstęp od 50 zł. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11. Więcej szczegółów TUTAJ.

Ogrody rozkoszy, Pałac Goldsteinów

Publiczność posłucha miłosnej historii dwójki kochanków. Opowiedzą o nich instrumenty. Na scenie wystąpi zespół Plaisirs de Musique w składzie: Laila Cathleen Neuman (sopran), Jean-Sebastien Beauvais (kontratenor), Marta Kratochvilova (flet traverso) i Jan Čizmar (lutnia, teorba, narrator).  Podczas pierwszego koncertu z cyklu „Muzyka za przewodnika” usłyszeć będzie można pieśni z przełomu XVII i XVIII w. Początek o godzinie 17. Wstęp wolny. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Ben Weaver – Ars Cameralis, The Spencer Pub

Artysta o wielu pasjach. Pisze wiersze, jest aktywistą ekologicznym. Jednak przede wszystkim jeździ na rowerze. Gra tam gdzie może na nim dojechać. W swoich utworach łączy folk z bluesem i country. Bilety na koncert kosztują 20 zł. Do kupienia online. Szczegóły TUTAJ.

Fisz Emade Tworzywo, Królestwo

Poprzedni album przyniósł im złotą płytę. Bracia Waglewscy znowu są w trasie. Razem z zespołem promują nowy krążek pod tytułem „Drony”. Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Bilety kosztują 59 zł w przedsprzedaży, a 69 zł w dniu imprezy. Można je kupić online TUTAJ.

Niedziela

Śląskie Targi Ślubne, MCK

Podczas tego wydarzenia przeważała będzie biel. W MCK swoją ofertę zaprezentują salony mody ślubnej, producenci garniturów, sale weselne, restauracje, kwiaciarnie i wielu innych. Na scenie zagrają 4 zespoły weselne. Będą też konkursy. Targi odbędą się między godziną 10 a 17. Wstęp kosztuje 15 zł. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Wege Festiwal Silesia i Babski Targ, Galeria Szyb Wilson

Dwa w jednym. Tego samego dnia w poprzemysłowej przestrzeni galerii będzie można spróbować wegetariańskich przysmaków i poprzymierzać ubrania polskich projektantów. Początek o godzinie 12, a zakończenie o 19. Wstęp wolny.

Bilard z Mistrzami, Silesia City Center

Zmierzą się najlepsi gracze z całej Polski. Wygra ten, który wykona najlepszy trik. Oprócz turnieju, będą pokazy, a dzieci będą mogły spróbować gry w bilarda pod okiem najlepszych zawodników. Impreza odbędzie się w godzinach 11-19. Udział w niej jest bezpłatny.

Królestwo prozy, Kinoteatr Rialto

To będzie literacki i muzyczny wieczór. W jego trakcie poruszony zostanie temat twórczości autorów ze Skandynawii i Europy Środkowo-Wschodniej. O swoich doświadczeniach opowiedzą: Andrzej Stasiuk, Serhij Żadan i Madame Nielsen. Podyskusji na scenie wystąpi ta ostatnia. Bilet, w cenie 5 zł, można kupić w kasie kina lub online. Szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*