Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy weekend października będzie pogodny i słoneczny. Dobrze się składa, bo w Katowicach i okolicy odbędzie się kilka imprez plenerowych. Jak co tydzień, ułatwiamy wam wybór i publikujemy przegląd tych najciekawszych.

Sobota

Śląski Festiwal Piwa, Rynek

Na katowickim Rynku od czwartku można spróbować wielu nietypowych gatunków piwa. Sobota będzie do tego ostatnią okazją. Pierwsza edycja festiwalu potrwa jeszcze do godziny 22. Udział w wydarzeniu jest darmowy. O Śląskim Festiwalu Piwa szerzej piszemy TUTAJ.

Festiwal Crash Test teatralny, MDK Koszutka

Na scenie spotkają się młodzi artyści. Przez cały dzień 8 amatorskich teatrów odegra swoje spektakle. Wydarzenie ma na celu integrację teatralnego środowiska i zaprezentowanie ich twórczości. Uczestnicy będą oceniani przez 3-osobowe jury. Początek imprezy o 11. Wstęp wolny. Pełny program dostępny jest TUTAJ.

Dyskoteka Dorosłego Człowieka, Miejski Dom Kultury „Szopienice – Giszowiec”

O godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” (ul. Gen. J. Hallera 28) rozpocznie się Dyskoteka Dorosłego Człowieka, czyli impreza dla młodzieży po 40-tce. Wstęp kosztuje 37 zł. W cenę wliczony jest poczęstunek. Muzykę serwował będzie DJ MADZIO z grupy BM – Party Collective.

Niedziela

Dzień Zwierząt, Śląski Ogród Zoologiczny

Tego dnia odwiedzający chorzowskie ZOO będą mogli zobaczyć, oprócz zwierząt, poprzebieranych ludzi. Każdy kto przebierze się za swojego ulubionego zwierzaka, będzie mógł uczestniczyć w spacerze z przewodnikiem. Opiekunowie opowiedzą o zwyczajach swoich podopiecznych. Będzie też loteria z nagrodami. Początek wycieczki o godzinie 11.

Wehikuł czasu, Miasto Ogrodów

Ten koncert otworzy działalność Szlaku Śląskiego Bluesa. To okazja do posłuchania utworów znanych zespołów w wykonaniu doświadczonych bluesmanów. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć TUTAJ.

Cały weekend

Ars Independent Festival 2016

Coraz mniej czasu zostało do rozdania nagrody festiwalu – Czarnego Konia. Jeszcze przez dwa dni będzie można obejrzeć festiwalowe animacje i wideoklipy. Poza tym w Mieście Ogrodów dużo interaktywnych rozrywek dla graczy i nie tylko. Natomiast wieczorami w Drzwiach Zwanych Koniem koncerty, a po nich impreza z DJ. Całość zakończy show w Rialto. Wtedy też ogłoszeni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji. Więcej o wydarzeniu piszemy TUTAJ.

2. Śląskie Targi Książki, MCK

Stoiska wydawców, spotkania z autorami i możliwość kupienia książek z rabatem. Targi rozpoczęły się w piątek i potrwają do niedzieli. Wstęp wolny. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

PKO Silesia Marathon

Wielka impreza dla fanów biegania znowu zawita do Katowic. Przez dwa dni będzie można oglądać zmagania sportowców na 3 dystansach. Szykują się poważne utrudnienia w ruchu. O tym wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.

5 lat Kolei Śląskich, Katowice, Sosnowiec, Bielsko-Biała

Koleje Śląskie świętują 5-lecie istnienia. Z tej okazji odbędzie się kilka imprez. W sobotę na dworcu PKP w Katowicach będzie można zobaczyć makietę kolejową, a na jednym z peronów stanie pociąg, który chętni będą mogli zwiedzić. Z kolei w niedzielę w Sosnowcu będzie można zajrzeć na giełdę i prezentację kolei w miniaturze. Odbędzie się też przejazd specjalną trasą, po której Koleje Śląskie na co dzień nie jeżdżą. O wszystkich szczegółach imprezy piszemy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*