Reklama

W strefie kultury przybędzie miejsc parkingowych

Łukasz Kądziołka
Przy okazji oddania do użytku odnowionych budynków łaźni i stolarni w Muzeum Śląskim, powstanie też nowy parking. Dla gości muzeum będzie dostępny za darmo, pozostali będą musieli zapłacić.

Prace rewitalizacyjne we wspomnianych budynkach poprzemysłowych są już na ukończeniu.. Muzeum przygotowuje już nawet wystawy, które zainaugurują działanie łaźni głównej i stolarni. Ich otwarcie ma nastąpić w kwietniu.

Przeczytaj też:Kończy się rewitalizacja budynków Muzeum Śląskiego. Otwarcie w kwietniu

Jednocześnie, wokół odnowionych obiektów, powstanie zielona przestrzeń z ławkami. Z kolei zaraz obok budynku stolarni udostępniony zostanie naziemny parking. – Dla zwiedzających nowe budynki oraz wszystkich gości Muzeum Śląskiego – mówi Łukasz Dziąbek z działu inwestycji muzeum. Nie podaje ile dokładnie ma być miejsc. Na pewno nieco ponad 100. W tym również dla osób niepełnosprawnych. Nowy parking naziemny będzie działał na tych samych zasadach co podziemny. Osoby, które przyjadą zwiedzać muzeum, będą mogły skorzystać z niego za darmo, a pozostali będą musieli zapłacić. Cena parkingu podziemnego to 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Zwiedzający muszą płacić tyle samo, ale dopiero po przekroczeniu 6 godzin.

Parking będzie się mieścił za budynkiem stolarni, obok skrzyżowania ul. Dobrowolskiego z ul. Góreckiego. Łącznie, teren obok zrewitalizowanych budynków, z parkingiem i przestrzenią parkową, będzie miał powierzchnię około 12 tys. m kw. Otwarcie dokładnie 30 kwietnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*