Reklama

W Murckach powstanie sztuczne lodowisko. To efekt głosowania w Budżecie Obywatelskim

Redakcja
Urząd miasta podał oficjalne wyniki głosowania do Budżetu Obywatelskiego 2018. Najwięcej głosów uzyskał pomysł budowy sztucznego lodowiska w Murckach. To właśnie mieszkańcy tej dzielnicy wykazali się zdecydowanie największym zaangażowaniem. Frekwencja w Murckach wyniosła ponad 35%. Na drugim biegunie śródmieście oraz Janów-Nikiszowiec, gdzie zagłosowało niewiele ponad 7,5% uprawionych. Zrealizowanych zostanie 139 projektów.

W głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego 2018 wzięło udział 33 198 mieszkańców. To więcej o 10,6% niż w ubiegłym roku. Frekwencja wyniosła 13,6%. Niższa była przy głosowaniu na projekty ogólnomiejskie (11,5%). W nagrodę za najlepszą frekwencję, w przyszłorocznej edycji BO Murcki dostaną dodatkowo 131 tys. zł.
Spośród projektów dzielnicowych najwięcej głosów dostała „Budowa miejsca wypoczynkowego i rekreacyjnego dla dzieci i dorosłych w rejonie budynku Tysiąclecia 47, Mieszka I 5, 7, 9 i 11 wraz z remontem i urządzeniem parkingu samochodowego oraz remontem drogi dojazdowej od strony ulicy Mieszka I” na os. Tysiąclecia.

Z projektów ogólnomiejskich, oprócz lodowiska w Murckach, zostaną zrealizowane m.in. zakup samochodu dla OSP w Szopienicach, doposażenie placów zabaw przy 8 oddziałach Żłobka Miejskiego, zakup specjalistycznego sprzętu dla Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP w Dąbrówce Małej czy dzień seniora z koncertami w Bogucicach, Zawodziu i Dąbrówce Małej.

Wyniki głosowania do BO 2018 można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*