Reklama

W której dzielnicy Katowic warto kupić mieszkanie?

Katowice – miasto wojewódzkie Górnego Śląska, ważny ośrodek przemysłowy, istotny punkt na mapie dla fanów muzyki i kultury. Jedenaste pod względem liczby ludności, przyciąga świat biznesu, ale również studentów. Chętnie budują tu deweloperzy. Jeśli planujesz się tu wkrótce przeprowadzić i rozważasz zakup mieszkania na własne potrzeby, poniższy tekst przybliży ci specyfikę najważniejszych dzielnic i średnie ceny zakupu mieszkania w tych lokalizacjach. Sprawdź, gdzie będzie żyło ci się najlepiej.

Osiedle Tysiąclecia – najlepsze miejsce do życia w stolicy Górnego Śląska

Osiedle Tysiąclecia jest chętnie wybierane na nowe miejsce do życia przez osoby chcące przeprowadzić się do Katowic. Jednolita zabudowa, składająca się z wysokich wieżowców, do tego dobra infrastruktura drogowa i liczne atrakcje dla dzieci (takie chociażby jak ZOO czy Planetarium) zachęcają rodziny z dziećmi do osiedlania się tu. Wszystkie te aspekty sprawiają, że komfort życia w tej dzielnicy oceniany jest jako wysoki. Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Katowice – adresowo.pl gromadzi najciekawsze oferty, które powinieneś przejrzeć już teraz.

Kostuchna – bezpieczna przystań

Położona na południu dzielnica Katowic cieszy się niesłabnącą popularnością głównie z uwagi na wysoki poziom bezpieczeństwa wskazywany przez jej mieszkańców. Na uwagę zasługuje też dużo zieleni. Osoby, które wybrały ją na swoje miejsce do życia chwalą ją za czystość. Ponadto, Kostuchna umożliwia zakup tańszego mieszkania niż ma to miejsce na wspomnianym już Os. Tysiąclecia. Poniższy wykres prezentuje dynamikę zmian cen za m2 mieszkania w omawianej dzielnicy Katowic.

Rys. 1. Wykres przedstawia to, jak zmieniały się ceny mieszkań w Katowicach na przestrzeni ostatnich 7 lat

Giszowiec i Nikiszowiec – kultowe zabudowania

Dzielnice zlokalizowane na wschodzie Katowic. Słyną z rozpoznawalnej zabudowy, pochodzącej z poprzedniego ustroju. Za zamieszkaniem tu przemawiają zielone skwery i urokliwe ulice. Trudno przejść obojętnie także obok przystępnych cen mieszkań.

Dąb – oaza spokoju

Za zamieszkaniem w tej okolicy przemawia cisza i spokój. Ci, którzy nie lubią zgiełku miasta, na pewno je docenią. Jeśli chodzi o zabudowę, znaleźć tu można przede wszystkim mieszkania w starszych blokach utrzymane w modernistycznym stylu. Miłośnicy sportu na pewno będą zadowoleni z bliskości basenu oraz stadionu. Dla dzieci przygotowano z kolei Śląskie Wesołe Miasteczko. Za zakupem nieruchomości w tym miejscu przemawia łatwość dojazdu do poszczególnych dzielnic Katowic, doskonała infrastruktura handlowo-usługowa z Silesia City Center na czele.

Rys. 2. Ceny mieszkań Katowice Dąb (stan na II kwartał 2021 r.)

Jak widać wyraźnie, rozpiętość cenowa mieszkań w Katowicach jest duża i zdeterminowana między innymi konkretną dzielnicą, ale też wielkością mieszkania. To, w którym rejonie miasta zamieszkasz, powinno być uzależnione od twoich konkretnych potrzeb oraz przyjętego stylu życia. Fani atrakcji kulturalnych docenią życie w Śródmieściu. Z kolei miłośnicy spokoju i zieleni docenią Kostuchnę.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*