Reklama

Trwa wyburzanie budynku byłego banku na Koszutce. Powstanie tu 200 mieszkań

Łukasz Kądziołka
Rusza nowa mieszkaniowa inwestycja na Koszutce. Przy jednej z głównych ulic dzielnicy powstanie kilkunastopiętrowy budynek. Ruszyły prace rozbiórkowe. W miejsce banku powstanie około 200 mieszkań.

To będzie już trzecia inwestycja tego dewelopera w Katowicach. Po Global Apartments (jedna z trzech wież Global Office Park przy ul. Mickiewicza) i Belg Apartamenty (na os. Paderewskiego przy ul. Granicznej), spółka wybuduje kolejny obiekt mieszkaniowy. Formalnie inwestorem jest Resi Capital S.A. Jednak to spółka należąca do Cavatina Group, która zajmuje się już sprzedażą dwóch wspomnianych inwestycji.Kilka dni temu Resi poinformowało o uruchomieniu przedsprzedaży mieszkań w nowej inwestycji przy ul. Katowickiej 61. O zamiarach dewelopera wiadomo już od zeszłego roku. Ostatecznie kolejna spółka Recap Spv 18 sp. z o.o, powiązana z Cavatiną i Resi, pod koniec 2023 roku uzyskała dwa pozwolenia. Najpierw, w listopadzie, na wyburzenie stojącego w tym miejscu budynku, a następnie, w grudniu, na budowę budynku mieszkalnego.

Teraz już widać pierwsze prace na działce położonej pomiędzy miejskim targowiskiem a Górnikiem (blok przy ul. Katowickiej 65). Inwestor zaczął wyburzanie budynku biurowego przy ul. Katowickiej 61. Jako ostatni działał tu bank Santander, a wcześniej BZ WBK. Jak informuje katowicki urząd, pozwolenie na rozbiórkę obejmuje również mury oporowe, ścianę wolnostojącą i murowane ogrodzenie. To elementy parkingu zlokalizowanego tuż przy niewielkim biurowcu.

W miejscu banku wyrośnie wysoki, niemal tak jak 18-kondygnacyjny Górnik, budynek mieszkalny. Zgodnie z informacją przekazaną przez Magdalenę Znyk-Ossowską z Resi Capital, liczba kondygnacji będzie wynosić od siedmiu do szesnastu, przy czym dwie będą przeznaczone na parking. Poszczególne segmenty mają mieć odpowiednio 7., 10., 12. i 16. kondygnacji. Budynek będzie się wznosił kaskadowo w kierunku zachodnim. Najwyższa część nowego obiektu znajdzie się najbliżej bloku przy ul. Katowickiej 65.

Naziemny parking na 208 pojazdów zajmie dwie najniższe kondygnacje. Wjazd od ul. Katowickiej będzie niemożliwy. – Zatwierdzony decyzją o pozwoleniu na budowę projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany przewiduje dojazd do nieruchomości oraz do budynku od strony ul. Ordona – informuje Sandra Hajduk, rzecznik prasowa UM Katowice. Chodzi o wąską drogę na tyłach targowiska. To z niej lokatorzy wjadą do garażu. Wjazd ma być zlokalizowany bliżej targowiska.

Droga dojazdowa do nowej inwestycji Cavatiny.

Dzisiaj spółka Resi przesłała do mediów informacje dotyczące inwestycji. Powstanie łącznie 206 lokali, które zostaną zlokalizowane na 15 piętrach mieszkalnych. Mieszkania będą miały od 25 do 86 m kw powierzchni. Każdy ma mieć z balkon lub taras. Budynek zostanie wyposażony w windy, a do dyspozycji mieszkańców będą komórki lokatorskie.

Inwestycja nie będzie realizowana etapami. Całość ma zostać oddana do użytku za około dwa lata, w I kwartale 2026 roku.

Wizualizacje: Resi Capital


Tagi:

Komentarze

 1. iga 25 kwietnia, 2024 at 2:13 pm - Reply

  bardzo ładna wizualizacja, rozumiem, że w ramach inwestycji targowisko zostanie zrównane z ziemią i zostanie utworzony, jak to się ładnie teraz określa, park kieszonkowy 🙂

 2. Jan 24 kwietnia, 2024 at 10:54 pm - Reply

  No to lokatorzy z Górnika już się cieszą z widoku z okna w kierunku Bogucic 🙁

 3. Zet 24 kwietnia, 2024 at 8:23 pm - Reply

  A to Bogucice i Koszutka nie graniczą ze sobą poprzez Korfantego?

 4. JJ 24 kwietnia, 2024 at 7:07 pm - Reply

  Około 200 mieszkań, a miejsc parkingowych 208. Czyli okolica będziejeszcze bardziej zawalona autami mieszkańców i ich gości 🙂

 5. Czesław Miloś 24 kwietnia, 2024 at 3:22 pm - Reply

  Na wizualizacji widok na park , przecież tam jest targowisko !?

 6. Miko 24 kwietnia, 2024 at 8:55 am - Reply

  Lokale usługowe na parterze? A komu to potrzebne?

 7. JAN 23 kwietnia, 2024 at 11:06 pm - Reply

  W koszutce …może???

Dodaj komentarz

*
*