Reklama

Trwa budowa Lidla w centrum Katowic. Otwarcie za kilka miesięcy

Ł. K.
Nowy sklep powstanie na granicy śródmieścia i Załęża. Prace budowlane już trwają, a otwarcie ma się odbyć za kilka miesięcy. Najprawdopodobniej inwestycja ma związek z planowanym centrum przesiadkowym, którego budowa ruszy niedługo.

W pobliżu znajdują się już markety sieci Netto i Biedronka. Sieć sklepów Lidl uzasadnia wybór miejsca „strategią rozwoju”. Jednak nowy obiekt przy ul. Gliwickiej 20 powstaje z uwagi na planowaną budowę centrum przesiadkowego przy ul. Sądowej. Wykonawcy miejskiej inwestycji został już przekazany plac budowy (o szczegółach przeczytacie TUTAJ).

Sklep sieci Lidl ma nawiązywać architektonicznie do wyglądu elewacji kamienic znajdujących się wzdłuż ul. Gliwickiej. Chociaż teren sklepu będzie sięgał ul. Goeppert-Mayer, to główny wjazd zaplanowano od strony ul. Gliwickiej. Przy budynku znajdzie się kilkadziesiąt miejsc parkingowych dla klientów. W sklepie będzie standardowa oferta Lidla. Będą też tygodnie tematyczne z produktami charakterystycznymi dla różnych kuchni świata. Dodatkowo średnio trzy razy w tygodniu będą pojawiały się artykuły przemysłowe. Otwarcie sklepu przy ul. Gliwickiej zaplanowano na połowę br.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*