Reklama

Plac budowy przy ul. Sądowej przekazany. Wkrótce początek budowy centrum przesiadkowego

Redakcja
Umowa na budowę centrum przesiadkowego przy ul. Sądowej została podpisana. Wykonawcy został w czwartek przekazany plac budowy, a prace powinny rozpocząć się już wkrótce. Po realizacji to tutaj przeniesie się dworzec autobusowy.

Budowa kolejnego centrum przesiadkowego coraz bliżej. W połowie lutego miasto podpisało umowę z wykonawcą – firmą Budimex z Warszawy. To będzie jeden z dwóch węzłów przesiadkowych w centrum Katowic (drugi ma powstać na ul. św. Jana). Jednak ten będzie grał kluczową rolę dla komunikacji.

Główną część węzła przy ul. Sądowej będzie stanowił budynek. Na parterze znajdzie się poczekalnia dla pasażerów lokalnej komunikacji. Natomiast piętro będzie przeznaczone dla połączeń międzynarodowych. W środku znajdzie się toaleta, przechowalnia bagażu. Poza tym pojawią się tam lokale handlowo-usługowe, m.in. kiosk, bar i punt sprzedaży biletów międzynarodowych. Obiekt ma pełnić funkcję dworca autobusowego i ułatwić przesiadki z autobusów komunikacji miejskiej na autobusy dalekobieżne. Podróżni będą mogli zostawić samochód na parkingu lub rower pod wiatą i ruszyć stąd w dalszą podróż.

Inwestycja powinna ruszyć za kilka tygodni, wraz z rozpoczęciem wiosny. Jej koszt to 56,9 mln zł. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na realizację. Oznacza to, że centrum przy ul. Sądowej powinno być gotowe pod koniec przyszłego roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*