Reklama

Tramwaje Śląskie szukają motorniczych. Oferują bezpłatny kurs

Redakcja
Tramwaje Śląskie po raz kolejny szukają motorniczych. Spółka ogłosiła nabór na bezpłatny kurs. Wymagania nie są zbyt duże, ale żeby kurs był naprawdę darmowy, motorniczowie muszą przepracować w Tramwajach co najmniej 3 lata.

Kolejny kurs na motorniczego ma się rozpocząć 5 października. Dokumenty można składać do 9 września. Żeby starać się o przyjęcie na kurs, trzeba mieć ukończone 21 lat i minimum zawodowe wykształcenie. Osobom, które ukończą kurs i zdobędą uprawnienia do kierowania tramwajem, spółka gwarantuje zatrudnienie na umowę o pracę.

Kurs na motorniczego kosztuje około 6200 zł. Żeby za niego nie zapłacić, trzeba, po jego zakończeniu, przepracować w Tramwajach Śląskich trzy lata. Jeśli ktoś odejdzie wcześniej albo firma pożegna go przed upływem tego okresu, wówczas opłata za kurs naliczana jest proporcjonalnie (1/3 za każdy rok).

Ile zarabia motorniczy w Tramwajach Śląskich?

Podstawowe wynagrodzenie jest różnorodne. Bezpośrednio po kursie, w trakcie okresu próbnego, średnio wynosi najczęściej 3500 zł brutto. Po roku ta średnia to zazwyczaj 4000 zł brutto.

Poza stałym wynagrodzeniem, spółka zapewnia m.in. dodatkowe nagrody uznaniowe, okolicznościowe, jubileuszowe. Wśród świadczeń są też na przykład wczasy pod gruszą, dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży, paczki dla dzieci oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTM.

Aby ubiegać się o udział w kursie, a następnie pracę motorniczego, należy dostarczyć podanie o przyjęcie na kurs, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, oświadczenie o braku orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dokumenty (podanie o przyjęcie na kurs, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz oświadczenie o braku orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych) należy składać w Dziale Kadr i Szkolenia w Chorzowie, ul. Inwalidzka 5, II piętro, pokój 29. Dodatkowych informacji udziela Ośrodek Szkolenia Motorniczych – tel. 32 266 50 97.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*