Reklama

Tramwaje nie pojadą przez rondo. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia

Redakcja
Rusza remont torowiska w centrum Katowic. Kolejny etap prac przy katowickim rondzie oznacza kolejne utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców. Przez najbliższe tygodnie zamiast tramwajów będą jeździły autobusy.

Dwa tygodnie utrudnień czekają na pasażerów tramwajów i kierowców. Do końca sierpnia potrwają prace przy rondzie im. gen. J. Ziętka. Modernizacja torowiska to kontynuacja remontu z ubiegłego roku. Już dzisiaj została zamknięta jezdnia alei Korfantego w kierunku centrum Katowic na odcinku od ul. Morcinka do ronda. Od jutra są planowane również spore zmiany w komunikacji miejskiej. W trakcie prac tramwaje nie będą kursowały przez rondo. Zamiast nich pojadą autobusy. Zastępcza komunikacja zostanie najpierw wprowadzona na trasie Chorzów-Katowice, a następnie Siemianowice-Katowice. Od wtorku do soboty, od 20 do 24 sierpnia, wszystkie linie tramwajowe (nr: 6, 11, 19), jadące od strony Chorzowa, Rudy Śląskiej i Bytomia będą dojeżdżały wyłącznie do pętli obok Stadionu Śląskiego. W sobotę, 24 sierpnia, nie będą w ogóle kursowały linie nr 0 i 23. Na czas remontu torowiska w kierunku Chorzowa kursował będzie autobus  T-6. Ma on odjeżdżać co 10 minut i wozić pasażerów na trasie Katowice Mickiewicza – Chorzów Stadion Śląski.

 

Po weekendzie prace przeniosą się na torowisko w kierunku pętli Słonecznej. Pomiędzy 26, a 31 sierpnia nie będą kursowały linie nr 13, 16, 43 i zmieniony zostanie rozkład tramwaju nr 36. Tramwaj linii nr 0 będzie jeździł na wydłużonej trasie. Zamiast tramwajów pojadą dwa autobusy zastępcze. Linia oznaczona jako T-13 będzie kursowała na trasie Siemianowice Plac Skargi – Katowice Mickiewicza, a linia T-16 w relacji Katowice Słoneczna Pętla – Katowice Mickiewicza. Obydwie z częstotliwością co 15 minut. Pełny komunikat i rozkłady jazdy można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*