Reklama

Tężnia solankowa, pasy rowerowe i stojaki zamiast aut. Są wyniki Budżetu Obywatelskiego

Redakcja
Budżet Obywatelski w Katowicach został rozstrzygnięty. Są wyniki głosowania na projekty, które będą realizowane w 2021 roku. Łącznie wybrane zostały 122 zadania. Zadowoleni powinni być rowerzyści i właściciele psów.

Wcześniej niż planowano ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Z 319 projektów mieszkańcy wybrali 122. Łącznie zagłosować postanowiło 44 331 osób, co stanowi nieco ponad 16% wszystkich uprawnionych. Najwyższa frekwencja w dzielnicach była w Podlesiu (36,49%), Dąbrówce Małej (28,97%) oraz Kostuchnie (27,28%). To do tych dzielnic, w nagrodę za wysokie zainteresowanie, trafi łącznie ponad 60 tys. złotych dodatkowych środków do wykorzystania w BO.

Wśród wybranych przez mieszkańców projektów, najdroższy to tężnia solankowa. To będzie już drugi taki obiekt w mieście. Stanie w rejonie ul. Tysiąclecia, między rondem Sybiraków a rondem Karola Stryi i ma kosztować 2,5 mln zł. Na tężnię zagłosowało prawie 15 tys. osób. Najwięcej głosów wśród projektów lokalnych, bo aż 5181, zebrał projekt dotyczący tego samego miejsca. Obok tężni powstanie ogród sensoryczny ze skwerem przy ul. Tysiąclecia.
Będzie też dużo inwestycji rowerowych. Na ul. Sokolskiej, na odcinku od ul. Chorzowskiej do ul.  Misjonarzy Oblatów MN powstaną pasy rowerowe w obu kierunkach. Poza tym w miejscach, gdzie do tej pory często kierowcy parkowali nielegalnie, staną stojaki rowerowe. Tak będzie na ul Kościuszki i ul. Plebiscytowej. Zresztą projekty dla miłośników jazdy na „kole” są bardzo popularne w tym roku. Mieszkańcy chcą nowych stacji roweru miejskiego, a m.in. na os. Paderewskiego, w Zawodziu i w sąsiedztwie os. Zgrzebnioka powstaną nowe drogi. Natomiast miłośnicy psów powinni się cieszyć z czterech nowych wybiegów, na os. Paderewskiego, na Koszutce, w Bogucicach i Burowcu.

Wszystkie pomysły, które wygrały tegoroczną edycję katowickiego Budżetu Obywatelskiego, można przejrzeć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. apkaman 7 października, 2020 at 9:08 am - Reply

  kiedy bedzie apka czym dojade po przeprojektowaniu centrum.
  kzkgop mickiewicza-skargi-sokolska-dw.pkp-pl.andrzeja-dw.autokarowy(w jedna tylko z dworca jedzie?)
  tramwaj dworzec-rynek-teatr

  kiedy rusza apka ?

 2. Maurycy 26 września, 2020 at 8:04 pm - Reply

  500m drogi rowerowej na Sokolskiej, „wow”

  • P Śl 26 września, 2020 at 10:55 pm Reply

   Ale jako element, przydział drogi, więc nie ma co się napinać tylko się cieszyć.

 3. Ss 24 września, 2020 at 9:26 pm - Reply

  Po co komu wybieg dla psow na osiedlu paderewskiego zeczywiscie dolina zbyt mala chyba zeby kazdy pies mial gdzie sie wybiegac !!??

 4. nora 24 września, 2020 at 3:56 pm - Reply

  No właśnie na tysiącleciu wszystko a w innych dzielnicach nic już nie zagłosuję zawiodłam się ….

  • roleks 24 września, 2020 at 4:19 pm Reply

   Nie prawda. Bogucice mają o 3 projekty zwycięskie więcej niż tysiąclecie.

Dodaj komentarz

*
*