Reklama

Skromny program kandydata Platformy Obywatelskiej

Arkadiusz_Godlewski
Grzegorz Żądło
Arkadiusz Godlewski to kolejny kandydat na prezydenta Katowic, który zaprezentował swój program wyborczy. Chociaż bardziej należałoby go nazwać zarysem programu. Konkretów w nim brak.

Godlewski, podobnie jak wielu innych kandydatów (m.in. Andrzej Sośnierz i Aleksander Uszok) decyzję o starcie w wyborach podjął dopiero po rezygnacji Piotra Uszoka. Szef katowickiej Platformy Obywatelskiej Leszek Piechota zdecydowanie chciał poprzeć urzędującego prezydenta. Gdy ten plan nie wypalił, trzeba było na szybko kogoś wystawić. Zdecydował się prezes Parku Śląskiego, który doświadczenie w kandydowaniu na stanowisko prezydenta Katowic już ma. Cztery lata temu zdobył niecałe 34,5% głosów. Uszok wygrał wtedy w pierwszej turze.

PO zaprezentowała Godlewskiego jako swojego kandydata niespełna dwa tygodnie temu w Warszawie. Wtedy nie było jednak mowy o zalożeniach programowych. Te pojawiły się dzisiaj. Podobnie jak wyborcze hasło: Katowice. Miasto dla ludzi. Arkadiusz Godlewski chce się oprzeć na czterech filarach. Katowice mają być miastem: wygodnym, zielonym, twórczym i miastem przedsięborczości. Jakie konkretne pomysły za tym stoją? Tego kandydat PO nie precyzuje. Są tylko ogólne hasła o dobrej edukacji i opiece zdrowotnej, równomiernym rozwoju dzielnic, dobrym transporcie publicznym, zadbanej zieleni i czystym powietrzu. Do tego innowacyjny i proekologiczny rozwój i nowoczesna gospodarka. Wreszcie kultura, z naciskiem na przemysł filmowo-muzyczny. Jednym zdaniem można by to podsumować: chcę, żeby było dobrze. – Zaprezentowaliśmy wartości, które są dla nas ważne oraz wizję programu dla Katowic – tłumaczy Godlewski.  Zapowiada, że konkrety poda wkrótce. Dziś pochwalil się ludźmi, którzy go popierają. Tyle, że w zdecydowanej wiekszości, są to osoby związane z PO, jak europoseł Jan Olbrycht, posłowie Ewa Kołodziej, Borys Budka i Marek Wójcik oraz szef Instytutu Obywatelskiego, czyli think tanku PO Jarosław Makowski. W komitecie poparcia jest też ultramaratończyk August Jakubik. – Prowadzimy rozmowy z wieloma bardzo ciekawymi osobami. Myślę, że za trzy tygodnie przedstawimy pełny skład komitetu poparcia. Ludzie PO bedą w nim stanowili mniejszość – zapowiada prezes Parku.

Zdjęcie: https://www.facebook.com/godlewski.arkadiusz


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*