Reklama

Sklep charytatywny w Katowicach otwarty

Dominika prowadziła już podobny sklep w Londynie.

Ł. K.
To pierwszy taki sklep w Katowicach. W Charity Shop można znaleźć głównie ubrania. Większość to rzeczy nowe lub bardzo mało używane. Każdy, kto kupi coś dla siebie – pomoże fundacji.

Charity Shop to inicjatywa znana za granicą. Chociaż w Warszawie jest kilka takich sklepów, to na razie sklepy charytatywne nie są zbyt popularne w Polsce. Ich działalność polega na zbiórce produktów. Można ją opisać trzema słowami – podaruj, kup, pomagaj. Przyniesione rzeczy są wyceniane i trafiają na półki oraz wieszaki. Cały dochód ze sprzedaży trafia na konto konkretnej fundacji. Dzisiaj pierwszy taki sklep został otwarty w Katowicach. Można w nim znaleźć ubrania dla dorosłych i dla dzieci, zabawki, pluszaki, naczynia i inne rzeczy przydatne w domu.

Zanim sklep przy ul. Sienkiewicza 4 został otwarty każdy mógł przynieść niepotrzebne przedmioty. Zbiórka trwała 3 tygodnie. – Katowiczanie bardzo mocno się zebrali i dostaliśmy bardzo dużo pięknych rzeczy. Mamy w sklepie rzeczy nowe, ledwo co używane. Mamy piękną biżuterię srebrną. Mamy naprawdę unikatowe rzeczy, które otrzymaliśmy od różnych lokalnych marek. Ja dostaję taką torbę i ją sortuję. Sortowanie takich rzeczy to jest sama przyjemność, bo w większości wyciągam rzeczy, które od razu trafiają na wieszaki – mówi Dominika Bogucka, założycielka Charity Shop. Ceny zazwyczaj są o połowę niższe niż w normalnym sklepie.

Przedmioty, których nie da się wystawić na sprzedaż (np. poplamione lub bardziej zniszczone), trafiają do innych organizacji, jak PCK. Natomiast pieniądze ze sklepowej kasy trafiają na konto fundacji Sue Ryder. Jej działalność skupia się na pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i ubogim. Pomóc można nie tylko kupując, bo zbiórka ubrań i pozostałych towarów jest prowadzona cały czas. Charity Shop w Katowicach jest otwarty od wtorku do soboty w godzinach od 11.00 do 18.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*