Reklama

Ruszyły wypożyczalnie rowerów miejskich w Katowicach

Redakcja
Sezon rowerowy w Katowicach otwarty. Od dzisiaj można już korzystać z sieci City by bike w Katowicach. Na razie dostępnych jest ponad 50 stacji i 400 rowerów miejskich.

W tym roku Katowice będą miały największy system wypożyczalni rowerów miejskich w regionie. Od dzisiaj można korzystać ze stacji City by Bike. Na razie lista stacji i liczba rowerów jest taka sama, jak w zeszłym roku. Rowerzyści w Katowicach mają do dyspozycji 54 stacje rowerowe (w tym 10 rowerów typu cargo) i ponad 400 rowerów. Ten sezon będzie inny niż poprzedni. Przede wszystkim nowością będzie rozszerzenie systemu. W kolejnych miesiącach zostanie on rozszerzony do ponad 70 stacji i  prawie 600 rowerów. Z kolei za kilka dni użytkownicy będą mieli możliwość wypożyczenia roweru w Katowicach i dojechania nim do innego miasta. Dzięki porozumieniu podpisanym przez Sosnowiec, Chorzów, Tychy i Katowice w tym roku zwrot roweru od 5 kwietnia ma być możliwy w każdym z tych miast, niezależnie od tego gdzie zostanie wypożyczony. Pełna lista dostępnych stacji jest dostępna TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Będzie więcej stacji roweru miejskiego. Wkrótce rozpocznie się nowy sezon

Rower można wypożyczyć poprzez aplikację mobilną Nextbike, terminal stacji wypożyczeń (wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer roweru). Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – 1 zł za pierwsze 60 minut, 2 zł za drugą godzinę, 3 zł za trzecią godzinę i po 4 zł za każdą następną godzinę jazdy. Rower zwracamy wpinając do elektrozamka lub – jeśli elektrozamki są zajęte – przypinając linką z zamkiem szyfrującym w obrębie stacji i potwierdzając zwrot w terminalu, aplikacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rowerem miejskim z jednego do drugiego miasta. Katowice podpisały umowę


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*