Reklama

Będzie więcej stacji roweru miejskiego. Wkrótce rozpocznie się nowy sezon

Redakcja
Miasto przygotowuje się do otwarcia sezonu rowerowego. W Katowicach będzie więcej stacji roweru miejskiego niż do tej pory. Zadowoleni powinni być przede wszystkim mieszkańcy północnych dzielnic Katowic. System City by bike zostanie uruchomiony w tym samym terminie, co rok temu.

W tym sezonie rowerowym mieszkańcy Katowic będą mieli do dyspozycji więcej stacji niż w latach ubiegłych. Pod tym względem 2018 rok był rekordowy. W Katowicach działały 54 stacje, a łącznie w systemie było 450 rowerów. Rowery miejskie można było też wypożyczać jeszcze w grudniu, bo z powodu szczytu klimatycznego City by bike działał dłużej. Miasto ma już plany na ten rok. Ich realizacją tak jak do tej pory zajmie się PKM Katowice.

W tym sezonie rowerowym stacji będzie o 20 więcej. Ich uruchomienie ma się odbyć podobnie jak w zeszłym sezonie, czyli na początku kwietnia. Na początku będą 54 stacje, ale ma ich przybywać w trakcie sezonu. – Ze względu na techniczne możliwości operatora sieci zdecydowaliśmy się na rozwój systemu w trakcie sezonu. Przed nami dwie rozbudowy – w czerwcu o 12 stacji realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego i w lipcu o dziewięć dodatkowych stacji realizowanych z inicjatywy prezydenta. Dodatkowo, po analizie statystyk oraz infrastruktury rowerowej zdecydowaliśmy się na zmianę lokalizacji czterech stacji – wyjaśnia Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu w UM Katowice.

Przeniesione zostaną stacje Ligota PKP – na teren centrum przesiadkowego, Nikiszowiec św. Anny-Szopienicka na Nikiszowiec Szyb Wilson, Nikiszowiec Jantor na Skwer Zillmannów oraz Osiedle Ptasie Drozdów na Osiedle Ptasie Słowików. W tym roku dostępnych będzie 600 rowerów, w tym 20 typu cargo. Miasto wyda na system roweru miejskiego 2 mln zł. Sezon ma potrwać od początku kwietnia do końca października. Poniżej pełna lista nowych stacji i tych które zmienią lokalizację.

Stacje rowerowe z lat poprzednich przenoszone:

Ligota PKP -> Ligota Centrum Przesiadkowe

Nikiszowiec Św. Anny-Szopienicka -> Nikiszowiec Szyb Wilson

Nikiszowiec Jantor -> Nikiszowiec Skwer Zillmanów

Osiedle Ptasie Drozdów -> Osiedle Ptasie Słowików

Nowe stacje rowerowe miejskie w ramach budżetu obywatelskiego:

Załęska Hałda – ul. Załęska Hałda

Ligota – Grzyśki Biblioteka

Brynów – Kossak Szczuckiej-Rolna

Osiedle Paderewskiego – Paderewskiego-Sikorskiego

Osiedle Paderewskiego – Paderewskiego-Szeptyckiego

Osiedle Paderewskiego – Graniczna Targowisko

Dąb – Dąb Kościół

Dąb – Dębowa-Skwer Pająka

Józefowiec – Szczecińska-Nowowiejska

Józefowiec – Bytomska-Józefowska

Burowiec – Korczaka-Andersa

Zarzecze – Grota Roweckiego-Stellera

Nowe stacje rowerowe miejskie realizowane z inicjatywy prezydenta:

Osiedle Paderewskiego – Urząd Miasta Francuska 70

Załęże – Bracka-Gliwicka

Piotrowice – Bukszpanowa-Tunelowa

Podlesie – Uniczowska PKP

Centrum – Plac Hlonda

Centrum – Plac Miarki

Centrum – Plac Grunwaldzki

Panewniki – Panewnicka SP 9

Dąbrówka Mała – Techników


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*