Reklama

Ruszyła sprzedaż biletów do Planetarium Śląskiego. Część będzie dostępna na miejscu

Redakcja
Można już kupić bilet na weekend otwarcia Planetarium Śląskiego. Po technicznych problemach ruszyła sprzedaż wejściówek. Pierwszego dnia seansy będą odbywały się aż do 2.00 w nocy.

Bilety do Planetarium Śląskiego są już dostępne.  Po 4 latach prac budowlanych otwarcie odbędzie się w najbliższy weekend, 11 i 12 czerwca. Inwestycja, która kosztowała ponad 154 mln zł, odmieniła całkowicie 60-letni obiekt. Planetarium nie tylko przeszło gruntowną modernizację, ale również dobudowano całkiem nowe elementy. Wzniesiona została wieża widokowa, a pod obiektem pojawiła się hala. To tam znalazły się tematyczne ekspozycje. Będzie tu można poczuć się jak w lesie tropikalnym czy na Antarktydzie w pokojach klimatycznych. Goście doświadczą symulacji trzęsienia ziemi, ale przede wszystkim polecą w kosmos w symulatorach lotu. Zmienią się także tak popularne w dawnym planetarium seanse. Dzięki najnowocześniejszemu systemowi projekcji, na mającym niemal 800 metrów kw. sferycznym ekranie widzowie zobaczą około 100 milionów gwiazd.

Wiele osób czeka już od miesięcy na zwiedzanie nowego obiektu. Sprzedaż biletów miała rozpocząć się w poniedziałek, ale prace nad uruchomieniem systemu online potrwały dłużej niż zakładano. Wczoraj ukazał się za to cennik. W nim wyszczególnione są bilety na poszczególne atrakcje. Jak wyjaśnia Jarosław Juszkiewicz, rzecznik prasowy planetarium, nie ma możliwości, żeby zobaczyć wszystko jednego dnia. Dlatego za skorzystanie z poszczególnych elementów obiektu trzeba zapłacić osobno. Szczegóły poniżej:

Bilety wstępu na salę główną projekcyjną:

 • Seanse popularnonaukowe:
  bilet normalny – 20 zł,
  bilet ulgowy – 15 zł,
  bilet rodzinny (4 osoby) – 50 zł,
  bilet „Karta Dużej Rodziny” (2 opiekunów + 3 dzieci – zniżka 50%) – 42,50 zł.
 • Bilety wstępu na ekspozycję stałą „Geofizyka”:
  normalny – 18 zł,
  ulgowy – 12 zł,
 • Bilet wstępu na ekspozycję stałą „Astronomia”:
  normalny – 12 zł,
  ulgowy – 8 zł,
 • Wieża widokowa – 8 zł,
 • Symulatory lotów – 8 zł.

Bilety ulgowe przysługują: dzieciom od lat 3, uczniom i młodzieży szkolnej do 20. roku życia, studentom do 25. roku życia, osobom z niepełnosprawnością, emerytom i rencistom – po okazaniu właściwego dokumentu. Bezpłatny bilet przysługuje opiekunowi osoby niepełnosprawnej oraz 1 opiekunowi na 15 uczestników grupy zorganizowanej.

Od dzisiaj można kupić bilety online TUTAJ. Jednak część biletów będzie dostępna na miejscu, w dniu otwarcia. Pierwszy seans zaplanowano na godz. 12.00. Mają być one wyświetlane aż do godz. 2.00. Sala projekcyjna pomieści 300 osób i jest też 12 miejsc leżących. Projekcja trwa 40 minut. Wejście na ekspozycje w parku nauki odbywają się w grupach 10-osobowych z przewodnikiem. Oprócz tego w dniu otwarcia odbędą się darmowe koncerty i widowiska przed budynkiem Planetarium Śląskiego. Program poniżej, a wszystkie szczegóły TUTAJ.

11 czerwca 2022 na scenie wystąpią:
17.00 Dawid Kwiatkowski
18.30 Król
20.00 koncert muzyki filmowej w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego
21.30 Drone Show z wykorzystaniem 50 dronów.


Tagi:

Komentarze

 1. […] w kasach otwartych od godz. 11.30. W sobotę odbędą się koncerty i pokazy, o których pisaliśmy TUTAJ. Tam też znaleźć można […]

Dodaj komentarz

*
*