Reklama

Rusza Tauron Nowa Muzyka. Festiwal powraca do rozmachu sprzed pandemii

fot. Radosław Kaźmierczak.

Łukasz Kądziołka
4 dni muzyki i ponad 40 artystów. W strefie kultury trwają ostatnie przygotowania przed 18. edycją festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Po programie widać, że jedna z najważniejszych imprez w Polsce podnosi się po pandemii.

Światowe gwiazdy elektroniki przyjadą w tym tygodniu do Katowic. Jednak nie tylko, bo w programie jest dużo wykonawców, którzy przekraczają gatunkowe granice. Zaczynając jednak od tych najbardziej znanych, należy wymienić norweski duet Röyksopp, legendarny zespół Tangerine Dream i równie kultowy Orbital.
Spośród zaproszonych artystów nie tylko bracia z Wielkiej Brytanii są znani z wyznaczania nowych kierunków w elektronice. Słyną z tego również Clark i Oneohtrix Point Never. W programie nie zabrakło także tych, którzy właśnie stają się gwiazdami światowej muzyki. Mowa m.in. o Sudan Archives z jej nieszablonowym podejściem do r’n’b, zespole PVA, który łączy electro z punkową energią. Wystąpi też billy woods, którego album Aethiopes znalazł się w wielu zestawieniach najlepszych płyt z ubiegłego roku.
Nie brakuje też reprezentantów polskiej sceny. Zagrają: Błażej Król, Avtomat, Baasch, Fisz Emade Soundsystem, 1988, EABS, Bartek Wąsik.

Festiwal rozpocznie się w czwartek, 8 czerwca, koncertem w NOSPR, podczas którego brytyjski artysta Max Cooper zaprezentuje unikalne show audiowizualne, zacierające granice między sztuką, muzyką, filmem i technologią. W piątek i sobotę główna część imprezy w strefie kultury, a niedziela to Fajrant w oficjalnym klubie festiwalowym, Jazbarze. Zagra m.in. Courtesy – urodzona na Grenlandii, a rezydująca w Danii producentka, dziennikarka i wydawczyni płyt, znana ze swojej eklektycznej selekcji i zamiłowania do różnych gatunków elektroniki. Wstęp dla posiadaczy opasek jest bezpłatny, dla pozostałych osób – w cenie 20 zł. Pełny program jest dostępny TUTAJ.

Karnety trzydniowe (koncert otwarcia oraz piątek i sobota) wyprzedały się w ostatnich dniach, ale nadal dostępne są 2-dniowe. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. […] Więcej o samym festiwalu pisaliśmy TUTAJ. […]

  2. Jan Głuchalski 9 czerwca, 2023 at 9:22 am - Reply

    Głośna muzyka z Tauron Festival przez trzy dni, do godziny 05:00 – KULTURA
    Głośna muzyka w mieszkaniu po godzinie 22:00 – BRAK KULTURY

    Dzień dobty mieszkańcy Koszutki i Bogucic 😀

Dodaj komentarz

*
*