Reklama

Rusza kolejny etap przebudowy na skrzyżowaniu Kościuszki i Armii Krajowej. Będą utrudnienia

Łukasz Kądziołka
Zapowiadane zmiany dla kierowców na ruchliwym skrzyżowaniu zostaną wprowadzone w tym tygodniu. Kolejny etap przebudowy skrzyżowania ulic Kościuszki i Armii Krajowej oznacza utrudnienia dla kierowców. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała przez kilka miesięcy.

Trwa przebudowa ważnego skrzyżowania na południu Katowic. Prace u zbiegu ulic Kościuszki i Armii Krajowej rozpoczęły się w ubiegłym roku, a teraz wkraczają w kolejny etap. Celem przebudowy jest oddzielenie ruchu tranzytowego od lokalnego za pomocą dwupoziomowego skrzyżowania. Powstanie w tym miejscu tunel i dwupasmowe rondo. Pierwsze ma służyć kierowcom na trasie z i do Mikołowa. Drugie – osobom poruszającym się pomiędzy Piotrowicami i Ligotą. W tym tygodniu rozpocznie się kolejny etap prac i wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Wykonawca zajmie się wykonaniem m.in. murów oporowych, podpór wiaduktów oraz sieci uzbrojenia podziemnego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przebudowa węzła w Giszowcu coraz bliżej. Będą duże utrudnienia dla kierowców

W związku z tym kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Od czwartku, 18 kwietnia, na odcinku kilkuset metrów ruch zostanie poprowadzony jednym pasem. Zwężenie na ul. Kościuszki będzie się zaczynało na wysokości Szkoły Policji i kończyło na skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej. Taka organizacja ruchu na skrzyżowaniu Kościuszki-Armii Krajowej potrwa do końca lipca. Zakończenie drogowej inwestycji jest planowane na początek 2020 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak Katowice przebudują drogi za ponad pół miliarda złotych [MAPY]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*