Reklama

Rozpoczyna się budowa trzech wież w centrum Katowic. Będą biura i mieszkania

G. Ż.
Firma Cavatina ma już pozwolenie na budowę trzech wież w kwartale ulic: Mickiewicza, Dąbrówki, Sobieskiego i Zabrskiej. W dwóch powstaną biura, a w jednej mieszkania. Budynki będą mieć 100 metrów wysokości.

Kompleks będzie się nazywał  Global Office Park. Trzy wieże będą wyrastać ze wspólnej podstawy. Łącznie powstanie 86 000 m kw. wielofunkcyjnej powierzchni. – Naszym celem było stworzenie zabudowy o mieszanej funkcji i bardzo wysokiej intensywności, która dla dobrego funkcjonowania jej przyszłych użytkowników, została uzupełniona o maksymalną możliwą powierzchnię wspólnych terenów zielonych na dachach niższej części kompleksu – mówi Jan Juraszczyk, architekt w Cavatina Holding. – Założeniem projektowym było, aby wysokościowe wieże biurowe, mimo ich bliźniaczej bryły, sprawiały wrażenie obiektów o różnym kształcie i proporcji. Żeby przełamać monotonię i powtarzalność zwłaszcza przy tak wielkiej skali. Stąd też decyzja o rezygnacji z prostopadłościennych kształtów na rzecz trapezowego rzutu oraz miękkich narożników nawiązujących do katowickiej moderny. Dla uzupełnienia tej idei, budynki „ubrano” w fasadę o falującym układzie – błyszczącą łuskę wyłaniającą się z gładkich szklanych tafli – dodaje architekt.

Trzy wieże będą miały wspólne pięciokondygnacyjne podium. Mają się w nim znaleźć liczne lokale gastronomiczne i usługowe (na 1 i 2 kondygnacji). Wieże biurowe zapewnią prawie 60 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. Z kolei w wieży mieszkaniowej znajdzie się 670 mieszkań.

Na dachu wspólnej podstawy mają zostać urządzone zielone tarasy i patio (o powierzchni ok. 2,3 tys. m kw.), z których będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy kompleksu. Przewidzianych jest ponad 2 tys. miejsc parkingowych dla samochodów oraz miejsca postojowe dla rowerów wraz z infrastrukturą, jak szatnie i prysznice. Miejsca parkingowe zostaną zlokalizowane na 2 kondygnacjach podziemnych i 3 nadziemnych (od 3 do 5). Również pod ziemią znajdą się parkingi dla rowerów.

Inwestor nie odpowiedział na nasze pytanie o planowane ceny mieszkań.


Tagi:

Komentarze

 1. zibi 12 grudnia, 2019 at 10:49 pm - Reply

  ale sciema gdzie taki deptak jak na zdjęciu…tak jak pokazuje zdjęcie to jest dupny tłok bo sam autobusy jadą do bazy z PKAMU , tam gdzie ta ławka jest to stoi moja buda z firmy i barierka do wjazdu,,,,ale ściema….

 2. Michal 15 listopada, 2019 at 10:45 am - Reply

  Zieleń to tylko w doniczkach

 3. P Śl 15 listopada, 2019 at 9:04 am - Reply

  Widzę, że fantazja kogoś poniosła. Ciekawe gdzie to takie biurowce w sąsiedztwie stoją? I gdzie to są te drzewa, deptaki, żywopłoty i trawa. Może to jakieś inne katowice? Ja w sąsiedztwie widzę, parking, zajednię, obdrapane kamienice itp. A, i te ulicczkie bez samochodów też robią wrażenie 🙂

  • Kl 15 listopada, 2019 at 2:01 pm Reply

   Jakie biurowce? Ten niski ze środkowego zdjęcia też ma zostać wybudowany.

Dodaj komentarz

*
*