Reklama

Rękodzieło, karuzela i maszkety. Rusza Jarmark Na Nikiszu

Redakcja
Prawie dwustu wystawców pojawi się na uliczkach Nikiszowca. Jarmark Na Nikiszu odbędzie się już po raz szesnasty. Jak co roku, można spodziewać się tłumów.

Trzy dni świątecznego jarmarku w Katowicach. Od 8 do 10 grudnia Nikiszowiec może być zatłoczony. W tym roku na uliczkach osiedla pojawi się 180 wystawców, z czego 130 to twórcy rękodzieła. Na jarmarku będą obecne znane śląskie i lokalne marki, ale również rękodzielnicy z innych części Polski. Będzie tu można znaleźć pomysł na prezent. Wystawcy pojawią się z wyrobami ceramicznymi, drewnianymi, wełnianymi i szklanymi. W ofercie znajdą się eko produkty i świąteczny asortyment, m.in. bożonarodzeniowa florystyka, świece, pierniki, rękodzieło z bożonarodzeniowymi motywami.

Nie zabraknie gastronomii. Będą foodtrucki, alpejskie przysmaki, kanapki i potrawy z grilla. Będą też jarmarkowe klasyki jak sznity z tustym i oscypki. Swoje stoiska wystawią też lokalne restauracje. Na skwerze Zillmannów powstanie winiarnia ze świątecznymi iluminacjami i muzyką.

Zakupom towarzyszyć będzie też wspólne kolędowanie – w sobotę o godz. 15.30 z Chórem Jubilate Deo i o godz. 17.00 z Katovodą oraz w niedzielę o godz. 18.15 z Chórem Mieszanym „Ogniwo”. Również w niedzielę o godz. 14.00 wystąpi Orkiestra Wieczorek. Wszystkie muzyczne wydarzenia odbędą się na schodach przed wejściem do kościoła św. Anny. Świąteczny klimat Jarmarku dopełniać będzie tradycyjna karuzela wiedeńska (za symboliczne 3 zł). Stoiska będą czynne w godz. 14.00 – 20.00 (piątek) oraz 11.00 – 20.00 (sobota i niedziela).

Jak co roku wjazd na osiedle będzie zamknięty, wiec najlepszym sposobem dojazdu będzie przesiadka na autobus. Przez cały weekend będą kursować dwie bezpłatne linie. Jedna pojedzie z katowickiego dworca PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Druga linia startować będzie przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (przy Al. Murckowskiej, gdzie można skorzystać z nieodpłatnego parkingu), a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie również znajdują się nieodpłatnego miejsca) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer. W godzinach szczytu linie będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością. Szczegóły w poniższym poście.


Tagi:

Komentarze

  1. […] O godz. 14.00 rusza Jarmark na Nikiszu. Więcej TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

*
*