Reklama

Pokazy talentów, spektakle i koncerty w tramwaju. Rusza Studencki Festiwal Nauki

Fot. Andrzej Zowada/ Tramwaje Śląskie S.A.

Ł. K.
W tramwaju będzie można posłuchać muzyki na żywo, a w centrum handlowym wykładów. Uczelnie otworzą swoje gabinety badawcze i laboratoria. Będą też spektakle teatralne, pokazy filmowe, a imprezę zakończy pokaz talentów na katowickim Rynku. We wtorek rozpoczyna się Śląski Studencki Festiwal Nauki. Impreza potrwa 3 dni.

To będzie 13. edycja kulturalno-naukowego wydarzenia. Podczas niego studenci zaprezentują swoje osiągnięcia, a wykładowcy podzielą się wiedzą. Imprezę zainauguruje, we wtorek o godzinie 10, debata na temat studenta XXI wieku. W tym samym czasie, w tramwaju linii o numerze 20, studenci cieszyńskiego Wydziału Artystycznego UŚ będą wykonywali muzykę na żywo. „Muzyczny tramwaj” będzie kursował na trasie Katowice-Chorzów mniej więcej od godziny 10 do 14. Kolejną propozycją na wtorek będą warsztaty z zakresu social media w auli K. Lepszego w Rektoracie UŚ. Na zakończenie pierwszego dnia odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Podczas niego, w auli K. Popiołka (Wydział Nauk Społecznych UŚ), odbędzie się pokaz etiud studentów Wydziału Radia i Telewizji.
W środę kolejne dwie propozycje. Najpierw wykłady otwarte w centrum handlowym Silesia City Center. Będzie można wziąć w nich udział w godzinach 11-17. Z kolei od 15.30 do 19, na scenie w MDK „Szopienice-Giszowiec” (ul. Gen. Hallera 28), spektakle teatralne i monodramy.
Ostatniego dnia, w czwartek, festiwal przeniesie się na Rynek. Tam przez cały dzień będzie można odwiedzić naukowe stoiska i Kawiarnię Naukową, a wieczorem, na scenie, odbędzie się pokaz talentów. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*