Reklama

Po raz kolejny owce “koszą” tereny zielone w Katowicach

Redakcja
Zakład Zieleni Miejskiej ponownie wynajął od jednego z hodowców owce kameruńskie, które będą w tym sezonie pomagać w utrzymaniu terenów zielonych. Zwierzęta już działają przy ul. Na Obrzeżu w Bogucicach, gdzie do skoszenia jest prawie 20 tys. m kw.

Po raz pierwszy owce kameruńskie zostały wykorzystane w Katowicach w ubiegłym roku. W związku z tym, że pomysł się sprawdził, w tym roku współpraca z hodowcą zostanie rozszerzona. Owce będą przewożone w miejsca, które albo wcale nie były koszone, albo tylko interwencyjnie. Dodatkowym atutem jest fakt, że te zwierzęta lubią jeść rośliny inwazyjne, jak rdestowiec i groźne dla człowieka, jak Barszcz Sosnowskiego.

Kiedy owce oczyszczą teren, zostaną przetransportowane do kolejnego punktu. Przez cały sezon będą się pojawiać w różnych miejscach, m.in. przy ulicach: Kijowskiej, Kostki Napierskiego, Oswobodzenia, Tysiąclecia, Wantuły czy Ziołowej. Przez cały sezon do “skoszenia” będą miały około 200 000 m2. Wszystkie prace powinny wykonać najpóźniej do 30 listopada.

Za wynajęcie żywych kosiarek miasto zapłaci hodowcy owiec około 60 000 zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Mieszkaniec 20 maja, 2024 at 9:38 pm - Reply

    przecież w Katowicach Krupa zaberonował wszystko , nie ma trawy.

Dodaj komentarz

*
*