Reklama

Nowe mieszkania w wąwozie po linii kolejowej na os. Witosa

Łukasz Kądziołka
Inwestycja mieszkaniowa na os. Witosa w sprzedaży, a wkrótce ruszy budowa. W śladzie po byłej linii kolei piaskowej powstanie na razie 99 mieszkań. Pierwszy etap inwestycji to apartamenty o wyższym standardzie i wybór lokali od kawalerek do kilkupokojowych.

Zdegradowany teren pomiędzy ulicą Rataja a os. Różanym zamieni się w sporych rozmiarów osiedle. Premier Park na osiedlu Witosa to inwestycja mieszkaniowa zapowiadana nieco ponad rok temu. Niedawno spółka BDInwestor rozpoczęła sprzedaż mieszkań. Do oferty trafiło na razie 99 lokali. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną 4 budynki czterokondygnacyjne. W mniejszym, Villa Class, znajdzie się tylko 7 mieszkań – 6 trzypokojowych oraz 1 apartament czteropokojowy na ostatnim piętrze. Budynek o podwyższonym standardzie będzie wyposażony w szklaną windę, a na podziemnej kondygnacji powstaną miejsca parkingowe. Druga kategoria lokali znajdzie się w trzech obiektach nazwanych Grand House. Wielorodzinne budynki będą miały 3 osobne klatki schodowe i łącznie 78 mieszkań. Do wyboru przyszłych właścicieli jest: 27 kawalerek, 17 mieszkań dwupokojowych, 31 mieszkań trzypokojowych oraz 3 mieszkania czteropokojowe. Wszystkie lokale mają mieć dostęp do balkonu lub tarasu (o powierzchni od 3 do 40 m kw.). Podobnie jak w Villa Class, parking zostanie „schowany” pod ziemię (łącznie 69 miejsc postojowych), a w każdej klatce znajdzie się winda. Na parterze zlokalizowane zostaną 3 lokale usługowe. Zgodnie z zapowiedzią inwestora, będzie tam bistro rodzinne, minimarket spożywczy i przychodnia lekarska.

Poza tym komunikację z nowym osiedlem ma zapewnić droga wewnętrzna umożliwiająca dojazd do ulicy Witosa oraz ścieżka rowerowa połączona z systemem miejskich ścieżek rowerowych Katowic. Kolejne etapy inwestycji to 5 budynków. Jednak już po realizacji pierwszego etapu ma powstać przedszkole. Ma ono służyć przede wszystkim mieszkańcom Premier Park.  Prywatna jednostka edukacyjna ma się wyróżniać nowoczesnym programem nauczania oraz ekologicznym programem żywieniowym. Zgodnie z planem, I etap inwestycji mieszkaniowej powinien zostać zrealizowany do końca grudnia 2020 r. Prace w wąwozie po linii kolejowej mają rozpocząć się w maju.


Tagi:

Komentarze

 1. asia 23 kwietnia, 2019 at 9:20 pm - Reply

  Niestety to prawda. Zaglądnijcie na osiedle Tysiąclecia. Już coraz trudniej tu żyć. Powstają tylko nowe budynki mieszkalne w centrum osiedla. Deweloperzy przyszli na gotową infrastrukturę. Hałas z powodu zagęszczenia przekracza już granicę rozsądku. Dziękujemy Panie Prezydencie za wpuszenie tych firm na osiedle. Brrr..

  • Jacek 25 kwietnia, 2019 at 10:27 am Reply

   Podziękuj prezesowi SM Piast.

 2. Darek 22 kwietnia, 2019 at 3:55 pm - Reply

  Rozumiem że kolej piaskowa już nie jest potrzebna ale czy wszędzie musimy budować nowe osiedle i biurowce? A może w śladzie kolei powinna powstać linia tramwajowa na Witosa?? A może ścieżka rowerowa? A może teren zielony, drzewa, ławki. Katowice są jednym wielkim terenem deweloperskim. Poprzedni prezydent działa w spółce deweloperskiej, obecny robi wszystko aby deweloperzy mogli się wszędzie budować!! Nawet na Muchowcu w Parku Leśnym!! To istny układ korupcyjny. Ma dodatek wszędzie tylko beton i beton. A gdzie miejsce na zieleń? Miejsca odpoczynku?? Ścieżki rowerowe czy transport tramwajowy?

  • ilona 26 czerwca, 2019 at 8:28 pm Reply

   Racja.

   • Obywatel 27 czerwca, 2019 at 5:38 pm Reply

    Ul. Kościuszki w Katowicach
    Powinna to być ulicą łącząca rynek z Parkiem Kościuszki. Trasa rowerowa, trasa tramwajowa, jedna nitka drogowa z lewo/prawoskrętami dla ruchu lokalnego.
    A na całej długości drzewa. Przedwojenna zabudową budynków z drzewami to wspaniały klimat.
    A co mamy; betonowe koryto, automobilowe eldorado.
    I jeszcze te krzaki w donicach, w mieście ogrodów.
    Duży parking na ceglanej powinien powstać, a nie kolejne osiedla.

Dodaj komentarz

*
*