Reklama

Droga rowerowa połączy Bogucice i Zawodzie

Ł. K.
Droga rowerowa ma mieć nieco ponad kilometr długości. Na razie połączy dwie dzielnice, ale w przyszłości będzie można nią przejechać do centrum Katowic. Budowa rozpocznie się wkrótce. Rowerzyści pojadą ul. Bohaterów Monte Cassino jeszcze w tym roku.

O planach budowy tej drogi pisaliśmy w zeszłym roku. Realizacja miała się rozpocząć niedługo po tym. Jednak dopiero teraz MZUiM ogłasza przetarg na budowę drogi wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino. Ma ona biec wschodnią stroną ulicy i połączyć ul. Burowiecką z ul. Leopolda. Osobno zostanie zrealizowany przejazd przez skrzyżowanie z ul. Burowiecką i osobno prace drogowe. Na przejeździe, zamiast przycisków, będą zastosowane detektory radarowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, rowerzysta nie musi zsiadać z roweru, żeby zapaliło się dla niego zielone światło. Po przejechaniu przez skrzyżowanie, aż do os. Kukuczki, rowerzyści i piesi będą się poruszali po jednej drodze. Dalej chodnik ma być już oddzielony od ścieżki. Całość połączy się z ul. Leopolda, na  której trwa teraz budowa drogi rowerowej w kierunku Dąbrówki Małej.

Orientacyjny przebieg drogi wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino.

Kolejnym etapem tej inwestycji ma być przedłużenie od skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino do Bulwarów Rawy. Stąd będzie można kontynuować jazdę w kierunku centrum miasta. Na razie nie wiadomo kiedy zostanie zbudowany zjazd do Bulwarów. MZUiM czeka na decyzję w sprawie wycinki drzew w tym miejscu. Chociaż droga wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino będzie miała około 1 km, to w przyszłości będzie ważnym odcinkiem. Dzięki jej wybudowaniu powstanie niewielka sieć dróg rowerowych. Połączy dzielnice Dąbrówka Mała, Bogucice, Zawodzie z centrum Katowic.

Przeczytaj też: Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej w Dąbrówce Małej

Mniej więcej w połowie maja będzie wiadomo jakie firmy zajmą się przejazdem i drogą. Koszty realizacji tej inwestycji to około 550 tys. zł netto. Firmy, które wygrają przetargi, będą miały około miesiąca na wykonanie prac. Oznacza to, że jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, rowerzyści będą mogli skorzystać z drogi wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*