Reklama

Należące do właścicieli hotelu Monopol budynki starego dworca zostaną wyremontowane

Grzegorz Żądło
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach nakazał właścicielowi części zabudowań starego dworca przeprowadzenie remontu dachu. Wszystko dlatego, że zagrożona była konstrukcja budynku. Prace już się rozpoczęły. Jak powiedział nam właściciel, remont obejmie nie tylko dach.

26 marca PINB w Katowicach wydał nakaz remontu zadaszenia budynku przy ul. Dworcowej 10. To ta część starego dworca, która należy do właścicieli hotelu Monopol, czyli rodziny Likusów. – Z ekspertyzy budowlanej wynika, że dach zagraża bezpieczeństwu konstrukcji i nadaje się jedynie do wymiany – mówi Mirosław Skórski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach.

Właściciel obiektu uzyskał zgodę na prace od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Było to konieczne, bo cały stary dworzec kolejowy jest wpisany do rejestru zabytków. – Właściciel przedstawił pomysł stworzenia świetlików w dachu, ale nie zostało to zaakceptowane. Został już także uzgodniony remont elewacji, która zostanie wyczyszczona – informuje Mirosław Rymer, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Skontaktowaliśmy się z Wiesławem Likusem i zapytaliśmy o remont całego budynku należącego do Holdingu Liwa. – Przymierzamy się do tego. Szczegóły będę mógł przekazać pod koniec kwietnia.

Przypomnijmy, trwa przebudowa pozostałej części starego dworca, która należy do spółki Opal Maksimum Krystiana Miklisa. Remontowany jest też stojący po drugiej stronie ulicy hotel Diament, który został rozbudowany. Wreszcie, trwa też przebudowa samej ulicy Dworcowej, która jest już mocno opóźniona. Jak tłumaczył nam niedawno wiceprezydent Katowic, miasto czeka na prywatnych inwestorów, żeby ci najpierw wyremontowali swoje budynki.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 10 kwietnia, 2021 at 7:53 am - Reply

  Jeżeli za około 2-3 miesiące, przebudowa ulicy Dworcowej ma finiszować, to może panu redaktorowi uda się zdobyć wizualizacje fontanny która stanie na jej końcu przy ul Św. Jana.
  Nie chcielibyśmy byś zaskoczeni kolejnym pasztetem w stylu: “penis uwięziony”… 😉

 2. Piotr 10 kwietnia, 2021 at 7:45 am - Reply

  Kiedy nastąpi remont elewacji kamienic stojących na przedłużeniu ul Dyrekcyjnej z ul Dworcowa ?

 3. Piotr 9 kwietnia, 2021 at 3:16 pm - Reply

  W jakim stanie są dachy na kamieniach E-pione ? Pytam poważnie… :))

 4. Piotr 9 kwietnia, 2021 at 10:35 am - Reply

  Ufff…. Brawo Pan Inspektor M. Sikorski !!

 5. Inga 8 kwietnia, 2021 at 9:11 pm - Reply

  Ale stary dworzec nie nalezy do Hotelu monopol tylko do Opala

Dodaj komentarz

*
*