Reklama

Tak wygląda nowy Hotel Diament w Katowicach

Ł. K.
Trwa metamorfoza Hotelu Diament w Katowicach. Przechodnie mogą już zauważyć efekt wielu miesięcy prac. Powstał zupełnie nowy budynek, który został dobudowany i nadbudowany nad starą częścią hotelu.

Prace przy ul. Dworcowej rozpoczęły się pod koniec 2018 roku. Teraz widać pierwsze efekty przemiany Hotelu Diament Plaza, bo niedawno zdemontowane zostały rusztowania zasłaniające elewację wybudowanej części. Na działce o powierzchni niespełna 1 tys. m kw., która przylega do historycznego budynku przy ul. Dworcowej 9, wyrósł zupełnie nowy budynek według projektu pracowni Tomasza Koniora.

Przed rozpoczęciem inwestycji Hotel Diament oferował 45 pokoi w standardzie 4-gwiazdkowym. Po zakończeniu inwestycji będzie ich o 89 więcej. Ponadto powstanie restauracja z przeszklonym dachem oraz wyjściem dla gości, odnowa biologiczna, sala fitness, sala konferencyjna oraz parking naziemny i podziemny. Nowa część hotelu będzie wyposażona w windę i połączona ze starym budynkiem, ale niezależna konstrukcyjnie.

Pierwsi goście będą mogli się zameldować w rozbudowanym Hotelu Diament na przełomie III i IV kwartału 2020 roku. Otwarcie jest planowane na wrzesień.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*