Reklama

Na ul. Sokolskiej będzie przejazd dla rowerzystów

Łukasz Kądziołka
Wkrótce rowerzyści będą mogli swobodnie przejechać przez ulicę Sokolską. Dzięki temu poruszanie się wzdłuż ul. Chorzowskiej będzie łatwiejsze. Przejazd rowerowy to dokończenie zadania z Budżetu Obywatelskiego. Kolejne mogą powstać w tej okolicy jeszcze w tym roku.

Według strony internetowej Budżetu Obywatelskiego, projekt pod nazwą: “Podniesienie funkcjonalności ścieżki rowerowej wzdłuż Al. Roździeńskiego/ul. Chorzowskiej” z 2015 roku został już zrealizowany. Jednak, w rzeczywistości, zrealizowana została tylko jego część. Pod koniec ubiegłego roku powstał przejazd przez al. Roździeńskiego, który połączył ul. Olimpijską z ul. Uniwersytecką oraz przejazd przez tę ostatnią ulicę, wzdłuż al. Roździeńskiego.

Teraz MZUiM bierze się za realizację drugiej części zadania, czyli przejazdu przez ul. Sokolską na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską. Chodzi o połączenie istniejącej infrastruktury, biegnącej północną stroną ul. Chorzowskiej. Ciąg pieszo-rowerowy na razie kończy się na przejściu dla pieszych. Wkrótce rowerzyści będą tu mieli osobny przejazd. Zdemontowane zostaną słupki, a pojawi się sygnalizacja świetlna z detektorami ruchu. Taka jak na przejazdach przy ul. Złotej. Przy okazji dokończenia tego projektu, detektory zostaną też zamontowane na dwóch wspomnianych przejazdach. W zeszłym roku nie wystarczyło na nie pieniędzy. Tak samo jak na przejazd przez ul. Sokolską. Dzięki tym rozwiązaniom, bez zsiadania z roweru, będzie można przejechać na dłuższym odcinku. Od Strefy Kultury do Parku Budnioka. Jeszcze w tym roku możliwe jest powstanie przejazdu również tutaj, przez ul. Stęślickiego. Kolejny jest planowany przez ul. Chorzowską. Miałby połączyć ul. Stęślickiego z ul. Grundmanna.

Przetarg na wykonawcę przejazdu przez ul. Sokolską zostanie rozstrzygnięty jeszcze w maju. Na realizację wykonawca będzie miał mniej więcej miesiąc. Przejazd będzie kosztował około 50 tys. zł brutto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*