Reklama

Dwa nowe przejazdy dla rowerzystów w centrum Katowic

Na rowerze można już przejchać przez ul. Uniwersytecką

Łukasz Kądziołka
Jest sygnalizacja, są znaki i linie. Rowerzyści mogą już korzystać z mowych przejazdów rowerowych. Jednak na dokończenie zadania z Budżetu Obywatelskiego będzie trzeba poczekać.

O przejazdach na skrzyżowaniu w ścisłym centrum Katowic pisaliśmy TUTAJ. Są już prawie gotowe. Brakuje tylko pasów na jezdni. Ich malowanie ma się odbyć jeszcze w tym roku. Przejazd rowerowy Al. Rozdzienskiego 2Niezależnie od tego, rowerzyści mogą już legalnie przejechać przez skrzyżowanie obok NOSPR. Przejazd przez al. Roździeńskiego połączył ul. Olimpijską z ul. Uniwersytecką. Roweru nie trzeba również przeprowadzać przez tę drugą ulicę. Niestety, na razie nie obędzie się bez wciśnięcia przycisku. Ma się to zmienić w przyszłym roku. Jak zapowiada Konrad Wronowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji w MZUiM, sygnalizacja będzie wyposażona w detektory indukcyjne. Te umieszczane są w nawierzchni, bezpośrednio przed przejazdem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jedyne co musi zrobić rowerzysta przed wjechaniem na jezdnię, to poczekać. Tak samo jak na ostatni z przejazdów, który był zgłoszony w tym projekcie do Budżetu Obywatelskiego. Przez ulicę Sokolską rowerzyści przejadą dopiero w przyszłym roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Gerwazy 7 listopada, 2016 at 11:11 pm - Reply

    Drugie zdjęcie
    Zobaczcie jak geniusze z MZUiM wymalowali pasy (zebrę) na ciągu pieszo-rowerowym : dokłanie tak że teraz rowerzysta jedzie w poprzek zebry ….
    Ręce opadają
    Kto ten projekt zatwierdził? Który debil wymalował ? Jakis “gigant intelektu” musiał przecież to odebrać ….

Dodaj komentarz

*
*