Reklama

Na os. Tysiąclecia ktoś podpala niebieskie pojemniki na odpady. Podejrzenie pada na pseudokibiców

Grzegorz Żądło
Kilkanaście pojemników na posegregowane odpady spłonęło w ostatnich tygodniach na os. Tysiąclecia w Katowicach. Policja już szuka sprawców. Nieoficjalnie podejrzenie pada na pseudokibiców. M.in. dlatego, że płoną niemal wyłącznie… niebieskie pojemniki.

Wśród 14 zniszczonych pojemników, najwięcej jest tych w kolorze niebieskim, przeznaczonych na odpady papierowe. Spłonęło ich aż dziewięć. Do podpaleń dochodziło w różnych częściach osiedla, na ul. Bolesława Chrobrego, Ułańskiej i Tysiąclecia. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej straty oszacowało na 14 712 zł.

Jak mówi kom. Jacek Pytel, rzecznik prasowy KMP w Katowicach, policja wie o sprawie. – Już nad nią pracujemy, ale na razie nikt nie został zatrzymany – informuje kom. Pytel. Tymczasem po osiedlu Tysiąclecia krąży wersja, według której za podpaleniami stoją pseudokibice GKS-u Katowice, którzy nienawidzą swoich odpowiedników z Ruchu Chorzów. A jak wiadomo, kolorem tego drugiego klubu jest właśnie niebieski.

Na os. Tysiąclecia najczęściej płoną niebieskie pojemniki
Na os. Tysiąclecia najczęściej płoną niebieskie pojemniki

Policja na razie tej wersji nie potwierdza. Z drugiej strony, podpalanie rzeczy związanych z kibicami innego klubu stało się ostatnio modne. Nieco ponad tydzień temu rudzcy policjanci zatrzymali dziewięciu kiboli Górnika Zabrze, którzy podejrzani są o to, że w listopadzie ubiegłego i w styczniu tego roku podłożyli ogień pod samochodami pseudokibiców Ruchu Chorzów. Spłonęły też auta przypadkowych mieszkańców. Przy okazji zatrzymań, w jednym z mieszkań policjanci znaleźli 2 kg marihuany i 750 działek amfetaminy.

 

 


Tagi:

Komentarze

  1. Michał 12 marca, 2015 at 9:14 pm - Reply

    skoro, jak widać na zdjęciu, spalił się żółty śmietnik to jednak kibice Ruchu Chorzów najwyraźniej przystąpili do kontrnatarcia!

    • Grzegorz Żądło 12 marca, 2015 at 10:13 pm Reply

      Poza oglądaniem zdjęć, warto też coś przeczytać. Zawsze najpierw paliły się pojemniki niebieskie. To właśnie one były podpalane.

Dodaj komentarz

*
*