Reklama

Młody mężczyzna potrącony przez tramwaj. Są utrudnienia na al. Korfantego

Ł. K.
Tramwaj potrącił pieszego na przejściu dla pieszych w centrum Katowic. 19-letni mężczyzna przechodził na czerwonym świetle. W momencie potrącenia, policyjny radiowóz był zaraz obok miejsca wypadku. Na razie nie wiadomo w jakim stanie jest poszkodowany.

Na al. Korfantego tramwaj linii nr 43 potrącił pieszego. Do wypadku doszło chwilę przed godziną 12. Mężczyzna wszedł pod przejeżdżający tramwaj na wysokości Hotelu Katowice. Tramwaj odrzucił go na kilka metrów, ale wagon nie najechał na poszkodowanego. Prawdopodobnie 19-latek przechodził na czerwonym świetle. Pogotowie wezwała kobieta prowadząca tramwaj. Obok miejsca wypadku przejeżdżały policjantki z katowickiej drogówki. Droga od razu została zablokowana. Jak powiedziała nam policjantka, która czekała przy poszkodowanym do przyjazdu karetki, młody mężczyzna był przytomny. Kilka minut po potrąceniu został już zabrany przez karetkę pogotowia ratunkowego. Na razie nie wiadomo w jakim jest stanie.

Ruch na al. Korfantego może być nadal utrudniony. Tramwaje zostały zatrzymane na odcinku od ronda im. gen. J. Ziętka do Rynku. Wprowadzone zostały objazdy dla tramwajów jadących od strony Chorzowa. Są kierowane na pl. Wolności i w kierunku pętli Słonecznej. Tramwaje jadące z Siemianowic Śląskich kończą kursy na pętli Słonecznej. Natomiast te, kursujące od strony Brynowa, skręcają w kierunku Zawodzia. Na czas akcji wstrzymany został ruch samochodów. Teraz kierowcy już nie powinni mieć problemów z przejazdem w tym miejscu.


Tagi:

Komentarze

  1. Bartek 22 marca, 2018 at 12:50 pm - Reply

    Bardzo wiarygodny pozorant Mirabella 2018…
    Szkoda chłopaka, ale ćwiczenia są widać ważniejsze więc jest i efekt osób postronnych takich ćwiczeń.

    • Łukasz Kądziołka 22 marca, 2018 at 4:04 pm Reply

      Jaki efekt osób postronnych? Był Pan na miejscu? Widział Pan jak wyglądała akcja służb? Jeśli nie, to po co zgrywa Pan świadka wydarzeń?

Dodaj komentarz

*
*