Reklama

Mieszkańcy zdecydowali gdzie powstaną stacje wypożyczania rowerów

Grzegorz Żądło
Park Kościuszki, ul. Mariacka, Plac Sejmu Śląskiego i plac przy Bibliotece Śląskiej. Te miejsca jako lokalizację stacji wypożyczania rowerów wskazali w internetowej sondzie mieszkańcy Katowic. Urząd miasta zapowiada, że przychyli się do opinii głosujących.

Na początku maja na terenie Katowic ma powstać 10 stacji wypożyczania rowerów. Trzy wskazali mieszkańcy w głosowaniu na wnioski do Budżetu Obywatelskiego (szczegóły TUTAJ), trzy kolejne wybrali urzędnicy (Rynek, Dolina Trzech Stawów i Strefa Kultury). Pozostałe cztery miejsca zostały wybrane w głosowaniu na stronie urzędu. Do wyboru było osiem propozycji.

W sondażu wzięło udział 977 osób. Najwięcej z nich wskazało Park Kościuszki (499 osób – 52%). Na drugim miejscu znalazł się teren przy Bibliotece Śląskiej na Osiedlu Paderewskiego (465 osób -48%). W dalszej kolejności ankietowani głosowali na ul. Mariacką (429 osób) i Plac Sejmu Śląskiego (354 osób).

Mniejsze uznanie zdobyły Nikiszowiec (312), Plac Grunwaldzki (244), Park Budnioka (199) i teren przy kompleksie sportowym „Słowian” na Zawodziu (148 głosów).

Zorganizowaniem sieci wypożyczalni zajmie się w tym roku Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, które ma wypożyczyć stacje i rowery od prywatnej firmy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*