Reklama

Miasto czeka na pomysły mieszkańców. Dzisiaj rusza nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Redakcja
Pomysły mieszkańców mile widziane. Dzisiaj w Katowicach rusza nabór wniosków do dziewiątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania jest ponad 20 milionów złotych.

Ruszył nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Prawie miesiąc będą mieli mieszkańcy na złożenie wniosków. W tym roku do podziału jest ponad 20 mln zł. Na projekty ogólnomiejskie przeznaczone zostanie 3 mln zł. 12 mln zł rozdzielono na projekty dzielnicowe. Podczas wrześniowego głosowania największe środki, bo ponad 1 mln zł, rozdysponują mieszkańcy Ligoty-Panewniki, Śródmieścia (prawie 880 tys. zł) oraz os. Tysiąclecia (ponad 820 tys. zł). Dodatkowo do kwot przeznaczonych na BO w poszczególnych dzielnicach doliczono nagrody za frekwencję oraz środki pozostałe po ubiegłorocznym głosowaniu (razem 502 300 zł), kwotę na utrzymanie (2 mln zł) oraz kwotę przeznaczoną na Zielony Budżet miasta Katowice (3 mln zł).

O nowościach dotyczących katowickiego budżetu partycypacyjnego pisaliśmy w zeszłym tygodniu TUTAJ. W skrócie, nie wszystkie pomysły będą przyjmowane przez miasto. Poza tym w regulaminie tegorocznej edycji usunięto zapis dotyczącego zadań o charakterze festynowym, festiwalowym oraz koncertów, które do tej pory mogły być realizowane tylko w ciągu jednego lub dwóch dni i z ograniczeniem finansowym – kolejno do 15 tys. i do 25 tys. zł. Teraz tej zasady nie będzie.

Każdy, kto chce złożyć wniosek do BO, może to zrobić na kilka sposobów. Można skorzystać z internetowego generatora dostępnego TUTAJ, wysyłać wniosek drogą mailową na adres e-mail: [email protected], zawnioskować za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Miasta (TUTAJ) albo osobiście w Punkcie Konsultacyjnym BO znajdującym się w budynku UM, Rynek 13, w pokoju 205. Wszystkich informacji udziela Wydział Komunikacji Społecznej UM Katowice pod numerami telefonów: (32) 259 31 42, (32) 259 33 05, (32) 259 38 51. Regulamin, formularz i inne informacje są dostępne TUTAJ. Poniżej najważniejsze daty tej edycji BO.

Harmonogram IX Budżetu Obywatelskiego:

  • od 19 kwietnia do 16 maja – zgłaszanie projektów zadań do Budżetu Obywatelskiego,
  • do 27 maja – weryfikacja formalna,
  • do 30 maja – 0głoszenie wyników weryfikacji formalnej,
  • do 1 lipca – łączenie zgłoszonych wniosków, możliwość zgłaszania zastrzeżeń i uwag do zgłoszonych zadań,
  • do 5 sierpnia – weryfikacja merytoryczna,
  • do 16 sierpnia – ogłoszenie wyników weryfikacji merytorycznej,
  • do 1 września – wycofanie wniosku,
  • ​do 30 sierpnia – ogłoszenie wykazu Stacjonarnych Punktów Głosowania,
  • od 10 do 23 września – głosowanie,
  • do 29 września – podanie wyników głosowania.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*