Reklama

Miały być wielkanocne paczki dla Ukraińców, a będzie piknik w Ligocie

Redakcja
Piknik integracyjny dla uchodźców z Ukrainy mieszkających w Katowicach. W Ligocie odbędzie się polsko-ukraińska impreza. Będzie żur, występy na scenie i zabawy dla dzieci.

W Katowicach odbędzie się piknik dla uchodźców z Ukrainy. Trwają przygotowania do imprezy w Ligocie. Wezmą w niej przede wszystkim osoby zamieszkujące od niedawna dwa akademiki przy ul. Franciszkańskiej 8-10. Pierwotnie miasto przy współpracy z fundacją Wolne Miejsce planowało zorganizować rozwożenie paczek, zawierających dania kuchni ukraińskiej, przygotowane z pomocą Ukraińców do domów, w których schronienie znalazły osoby zza wschodniej granicy. Jednak plany zmieniono. Zamiast takiej akcji, jaka odbyła się w wielkanocny weekend, będzie integracyjny piknik.

Miasto przygotowało kilka atrakcji. Na boisku za domem studenckim Sikorka stanie scena. Wystąpią na niej zespoły z Miejskiego Domu Kultury „Ligota” i Miejskiego Domu Kultury „Południe”, a także zespół „Czornobrywc’i”. Swój program artystyczny przygotowują też mieszkańcy akademików. Dla młodszych mieszkańców przygotowano zabawy i konkursy, m.in. wyścigi w spodniach wieloosobowych, twister, maty animacyjne, wyścigi taczek, przeciąganie liny. Oprócz tego będą bańki mydlane, malowanie buziek, figurki z balonów plastycznych i dmuchana tarcza dart. Ukrainki przygotują ukraińskie przysmaki. Poza tym fundacja Wolne Miejsce będzie w swoim 300-litrowym garze gotować żur z jajkiem i kiełbasą, czyli około 1000 porcji. Tyle samo plecaków wypełnionych artykułami szkolnymi otrzymają uczniowie z Ukrainy.

Spotkanie integracyjne potrwa od godziny 12.00 do 15.00. Zaproszeni na piknik są wszyscy, ale w szczególności Ukraińcy z całych Katowic i gospodarze, którzy ich ugościli.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*