Reklama

Marzena Szuba wiceprezydentem Katowic

Grzegorz Żądło
Odpowiedzialna do tej pory za fundusze europejskie w katowickim urzędzie miasta Marzena Szuba będzie nowym wiceprezydentem Katowic. Tym samym liczba zastępców Marcina Krupy wzrosła do trzech. Do obsadzenia pozostało jeszcze jedno miejsce, które przypadnie kandydatowi PiS.

Marzena Szuba do tej pory była naczelniczką wydziału funduszy europejskich. W katowickim urzędzie pracuje od 2003 roku. Ma się zająć funduszami europejskimi, polityką społeczną, kulturą, edukacją i wydziałem rozwoju miasta. – Nie ukrywam, że jestem zaskoczona tą propozycją, ale nie zastanawiałam się ani chwili. Dla mnie to duży awans, ale i odpowiedzialność – mówi Marzena Szuba. – Nie ukrywam, że najwięcej czasu zajmie mi z pewnością wgryzienie się w edukację i rozwój miasta. Moją najsilniejszą stroną są oczywiście fundusze europejskie. Marzena Szuba ma 38 lat. Mieszka w Gliwicach.

Szuba zacznie pracę na nowym stanowisku już dzisiaj. Podobnie jak dwaj pozostali wiceprezydenci: Bogumił Sobula i Krzysztof Mikuła. Ten pierwszy będzie odpowiadał m.in. za inwestycje, wydział zdrowia i nadzoru właścicielskiego oraz dokończenie przebudowy strefy Rondo-Rynek. Z kolei Mikuła zajmie się m.in. budownictwem, planowaniem przestrzennym i sportem.

Dziś oficjalnie Marcin Krupa przejął gabinet Piotra Uszoka, który będzie jego etatowym doradcą. Pewne jest, że były prezydent nie obejmie mandatu radnego, mimo że został wybrany.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*