Reklama

Kozielska zacznie się zmieniać. Rusza pierwsza mieszkaniowa inwestycja

Łukasz Kądziołka
Rozpoczyna się pierwsza z dwóch planowanych inwestycji mieszkaniowych, które mają przyczynić się do metamorfozy ul. Kozielskiej. Deweloper ogrodził teren i niebawem rozpoczną się prace budowlane.

Plany budowy nowej mieszkaniowej inwestycji na ul. Kozielskiej są znane od kilku lat. Już w 2020 roku deweloper pochwalił się wizualizacjami kompleksu z jednej strony przylegającego do istniejącej zabudowy, a z drugiej – do linii kolejowej. Kompleks pod nazwą Kozielska Park ma się składać z 4 budynków. Tak samo podzielono fazy realizacji.

Inwestycję planowały firmy Gobarto S.A. i Fedezu Group. Pierwotnie budowa miała ruszyć w I kwartale 2021 roku. Przez długi czas nie było nowych wieści. Dopiero teraz coś zaczyna się dziać na działce, na której najczęściej można było spotkać mieszkańców wyprowadzających psy lub osoby spożywające alkohol. W międzyczasie zmienił się deweloper. Projekt z pozwoleniem na budowę odkupiła spółka Rohe.

Teraz nieużytkowany przez wiele lat teren został ogrodzony. Powstały bramy wjazdowe na teren budowy, a całość jest monitorowana. Ogrodzenie sięga w głąb działki, ale nie dochodzi do samych torów. Już widać, że trwają przygotowania do rozpoczęcia konkretnych prac. Wycięto sporo niskiej zieleni i część drzew. Deweloper potwierdza, że zaczyna się pierwszy etap inwestycji.

W pierwszej kolejności powstanie 6-kondygnacyjny budynek, który zostanie „doklejony” do kamienicy przy ul. Kozielskiej 9. Będzie to najmniejszy obiekt całego kompleksu. Ma się kończyć mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Wilimowskiego. Znajdzie się w nim 67 lokali mieszkalnych. Nieco więcej ma być miejsc parkingowych w garażu, który znajdzie się na poziomie parteru, więc wjazd będzie możliwy bezpośrednio z poziomu drogi. Nie przewidziano kondygnacji podziemnej. Obok wjazdu do garażu znajdą się 3 lokale usługowe. Dwa większe będą zlokalizowane od strony podwórka i najprawdopodobniej zostaną przystosowane pod działalność gastronomiczną.
W budynku A będą kawalerki oraz lokale 2- i 3-pokojowe. Najwięcej jest tych M2. Metraż od 26 m kw. do 82 m kw. Jednak tak duży lokal jest tylko jeden. Najwięcej będzie dwupokojowych, które mają od 40 do 50 metrów kwadratowych powierzchni. Za kawalerkę trzeba zapłacić około 300 tys. zł, a za M2 w okolicach 500 tys. zł. Jak reklamuje się deweloper, balkon lub loggia mają być dostępne dla każdego lokalu.

Jako drugi powstawał będzie budynek B. Chodzi o to, żeby w jak najkrótszym czasie oddzielić zabudowaniami pozostałą część działki. To ma wpłynąć na komfort przyszłych lokatorów. W zlokalizowanym również przy samej ul. Kozielskiej obiekcie ma się znaleźć około 200 lokali mieszkalnych. Deweloper na razie pracuje jeszcze nad koncepcją. Nie jest jeszcze przesądzone, czy ta liczba nie ulegnie zmianie. Dopiero w kolejnych etapach zacznie się wyłaniać dziedziniec, który będzie stanowił przestrzeń rekreacyjną. Obiekty, które powstaną w następnych etapach, odgrodzą go od torów.

Pierwszy budynek ma powstać w ciągu około dwóch lat. Najpóźniej do połowy 2026 roku. Sprzedaż mieszkań trwa. Na razie zarezerwowanych zostało tylko kilka lokali.


Tagi:

Komentarze

 1. mieszakniec 30 marca, 2024 at 7:45 am - Reply

  zero zieleni w centrum , krupa i banda z ratusza zalewają wszystko betonem .I dlatego na nich nie zagłosuję .

  • Xd 30 marca, 2024 at 9:49 am Reply

   Jak zero zieleni jak na rynku są nawet drzewa. Może napisz zaorać i buraki sadzić.

   • heh 30 marca, 2024 at 2:59 pm Reply

    Ta. I las na Stawowej

 2. Leszek 30 marca, 2024 at 4:53 am - Reply

  Świetna informacja, wjeżdżając pociągiem do Katowic ta część miasta nie jest najlepsza wizytówką. Bardzo dobrze że się w końcu zmieni

 3. mieszkaniec 29 marca, 2024 at 2:52 pm - Reply

  Na wizualizacjach ok. niska zabudowa. ściśle Śródmieście, centrum.

 4. Banan 29 marca, 2024 at 1:37 pm - Reply

  Już wycieli te wszystkie piękne drzewa wzdłuż Kozielskiej, czy jeszcze chwila? Będzie powtórka z rozrywki z kasztanami z Raciborskiej czy wydano zgodny na legalną rzeź “dla dobra mieszkańców”?

  • Leszek 30 marca, 2024 at 4:51 am Reply

   Jak pod Twój blok wycinano to też zdawałeś takie pytania

Dodaj komentarz

*
*